Dürbün aldım yardıma ihtiyacım var

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
yarkın
İlgi düzeyi: Yeni Başladım
Teşekkür etti: 0

Dürbün aldım yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen yarkın »

Merhaba 2 gün önce Nikon Aculon A211 10x50 dürbün aldım fakat çıkıp bakma şansım olmadı şansım var fakat ışık kirliliğinden dolayı ilk bakışımda hayal kırıklığına uğramak istemiyorum :) aklıma takılan 2 soru var birincisi tripod kullanmalı mıyım ikincisi ise mars venüs jüpiter gibi gezegenlere ne kadar yakından bakabilirim ? Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
İlgi düzeyi: Meraklı

Mesaj gönderen Sedat Bilgebay »

Durbunu tripod ile kullanmak cok pratik olmuyor. Bir sezlong varsa ona uzanip, kollarini destekleyip oyle bakman cok daha iyi olacaktir. Diger sorularina cevap vemeyi reddediyorum :) durbun elinde iste... aksam cikip bak..... zaten bakmadan nasil durabiliyorsun ki ? :lol:
Sedat

Lütfen bana özel mesaj atmayın, cevap veremiyorum.
Sorularınızı forumda ilgili başlık altında sorun.
Böylece herkes katkıda bulunabilir ve yararlanabilir.
Erhan Ozturk
İlgi düzeyi: Amatör gözlemci

Mesaj gönderen Erhan Ozturk »

Merhaba, Venüs şu dönemde Güneş'e çok yakın görünümde ve aynı zamanda da bize olabilecek en uzak konumda olduğu için şu dönemde görmeniz zor ve görebilseniz de parlak bir yıldızdan başka birşey göremezsiniz ancak bize yakın olduğu zamanlarda hilal evresi görülebilir.

Sedat Bey'e katılıyor olsam da yine de hayal kırıklığı yaşamamanız için birkaç şey söylemeden duramayacağım:
Mars'ı turuncu bir yıldız olarak görebileceksiniz, Jüpiter'in ise birkaç uydusunu (uygun konumdaysalar) dürbünü sabit tutup görebilirsiniz.

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: slughFAg ve 27 misafir