Dürbün Siparişi İçin Güvenilir Siteler

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Ömer Turan
İlgi düzeyi: Merak
Teşekkür etti: 0

Dürbün Siparişi İçin Güvenilir Siteler

Mesaj gönderen Ömer Turan »

Dürbün almak istiyorum fakat benim bildiğim alışveriş sitelerinde stok yok. Sizin daha önce deneme fırsatı bulduğunuz siteleri yazarsanız çok sevinirim. Ayrıca 0-250, 250-500 ve 500-750 TL aralıkları için önerebileceğiniz modeller vardır illaki vardır, onlarıda belirtebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Garantisite.com adresinden Harun Şahin forumumuzun da uzun zamandır destekçisidir. Ben hala bir şey alacağım zaman ilk ona sorarım. Benim önerdiğim modeller ise Celestron 10x50 ile Nikon 10x50
Rasyonalist kurucu, editör ve yazar. https://rasyonalist.org
halill07

Mesaj gönderen halill07 »

Ömer Turan

Mesaj gönderen Ömer Turan »

Ögetay Kayalı,
Abi Nikon 10*50 dürbünler bir tane değilki, sen hangisini tavsiye ediyorsun ? :)
Bu arada forumda ilk okuduğum mesajlardan biri senin yazdığın bu mesajdı, sonrasında çok şaşırdım. Helal olsun sana :)

gönderen: Ögetay Kayalı »30 Eyl 2008, 13:45

Merhabalar.Gök bilimine merak sarmış durumdayım.Lise 1 öğrencisiyim.Ve teleskop yerine başlangıç olarak dürbünü tercih ettim.Sitede yaptığım araştırmalardaki markaları ve bilgileri okudum.Ve gözümü bir tane kestirdim.Fakat geniş bilgiye sahip olamadığım için sizden yardım almak istedim.

Dürbün celestron 71137 10x50 1000/111mtye yaklaştırır.

Bu dürbün ile neleri görüntüleyebilirim.Yardımlarınız için teşekkürler.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

halill07,
Abi tavsiyen için sağol, peki bütçeyi biraz daha arttıracak olursak hangi modeli tavsiye edersin? Ya da başlangıç için bu seviye yeterli mi?
halill07

Mesaj gönderen halill07 »

Ömer Turan yazdı: Abi tavsiyen için sağol, peki bütçeyi biraz daha arttıracak olursak hangi modeli tavsiye edersin? Ya da başlangıç için bu seviye yeterli mi?

Tavsiye ettiğim modelin linkini yukarda verdim. İkki linkte aynı ürün. O kalitede o fiyatta ürün yok. Tripod kullanmadıkça ondan iyisi yok. Ya da ayıracağınız bütçe epey artmalı ki gereği yok.
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Ömer Turan yazdı:Ögetay Kayalı,
Abi Nikon 10*50 dürbünler bir tane değilki, sen hangisini tavsiye ediyorsun ? :)
Bu arada forumda ilk okuduğum mesajlardan biri senin yazdığın bu mesajdı, sonrasında çok şaşırdım. Helal olsun sana :)

gönderen: Ögetay Kayalı »30 Eyl 2008, 13:45

Merhabalar.Gök bilimine merak sarmış durumdayım.Lise 1 öğrencisiyim.Ve teleskop yerine başlangıç olarak dürbünü tercih ettim.Sitede yaptığım araştırmalardaki markaları ve bilgileri okudum.Ve gözümü bir tane kestirdim.Fakat geniş bilgiye sahip olamadığım için sizden yardım almak istedim.

Dürbün celestron 71137 10x50 1000/111mtye yaklaştırır.

Bu dürbün ile neleri görüntüleyebilirim.Yardımlarınız için teşekkürler.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

halill07,
Abi tavsiyen için sağol, peki bütçeyi biraz daha arttıracak olursak hangi modeli tavsiye edersin? Ya da başlangıç için bu seviye yeterli mi?
Vay be duygulandım :lol: 8 sene geçmiş neredeyse. Konus 20x80 almıştım, tripod ile birlikte epey keyifli gözlemlerim olmuştu. Tripod titrememesi için şart. Yıldızlar noktasal olduğu için ufak bir titreşimde sönükleri göremiyorsunuz. Nikon için ise modeli çok fark etmiyor(sanırım action olanı almıştık biz). Pahalı olan buğu falan yapmayan modeldi sanırım. Halil Bey'in önerdiği dürbün de güzel bir üründür. Bunların hepsi sizi tatmin eder. Kötü bir marka almadığınız sürece ahım şahım farklar olmayacak. Ha fark yok değil elbette. Ama tatmin edecektir her türlü. O yüzden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.
Rasyonalist kurucu, editör ve yazar. https://rasyonalist.org
serbes

Mesaj gönderen serbes »

halill07 yazdı:http://www.hepsiburada.com/olympus-10x5 ... outgm11117

On numara bir ürün.
Öneri için teşekkürler...

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir