Konus 20x80 Ve Celestron 25x70 Hangisi

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Furkan Etlik
İlgi düzeyi: Yeni Başladım
Teşekkür etti: 0

Konus 20x80 Ve Celestron 25x70 Hangisi

Mesaj gönderen Furkan Etlik »

Merhaba arkadaslar bu aralar gökyüzü gözlemi için dürbün arıyorum. Bu iki dürbünden hangisini alacağıma karar veremedim.
Konus 20x80 le ilgili birsürü yorum yapılmış. Celestronla ilgili pek bişey bulamadım. Hangisini tavsiye edersiniz.
halill07
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen halill07 »

Celestron daha iyi ama daha pahalıdır. Konus da iyi bir dürbündür. Bir de şu var:

http://www.fotografmakinalari.com/Meade ... 17529.html

Bu da iyidir.

Bunların hiçbiri tripodsuz kullanıma uygun değildir. Ağır oldukları ve fazla büyüttükleri için görüntü titrer. Kollar ağrır. Bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Portatif kullanım için 10x50 sınırı zorlanmamalıdır.
Furkan Etlik

halill07 yazdı:Celestron daha iyi ama daha pahalıdır. Konus da iyi bir dürbündür. Bir de şu var:

Bu da iyidir.

Bunların hiçbiri tripodsuz kullanıma uygun değildir. Ağır oldukları ve fazla büyüttükleri için görüntü titrer. Kollar ağrır. Bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Portatif kullanım için 10x50 sınırı zorlanmamalıdır.
Teşekkürler. Hangisi iyiyse onu almak istiyorum bu iki dürbünden.
Keşke diğerini alsaydım demek istemiyorum aldıktan sonra.
halill07

Furkan Etlik yazdı:
halill07 yazdı:Celestron daha iyi ama daha pahalıdır. Konus da iyi bir dürbündür. Bir de şu var:

Bu da iyidir.

Teşekkürler. Hangisi iyiyse onu almak istiyorum bu iki dürbünden.
Keşke diğerini alsaydım demek istemiyorum aldıktan sonra.

O zaman konus 20x80 alın. Astronomide açıklık çok önemlidir. Yanında bir de sağlam bir tripod alın. Tripod almazsanız en çok 3-5 dakikalık gözlemler yapabilirsiniz.
Furkan Etlik

Arkadaslar rica etsem celestron 25x70 dürbünü olan birisi dürbünle cekilmis bi kac fotograf atabilir mi?
halill07

Furkan Etlik yazdı:Arkadaslar rica etsem celestron 25x70 dürbünü olan birisi dürbünle cekilmis bi kac fotograf atabilir mi?
Bende vardı ama sattım. Fotoğraf çekmedim, sadece gözlem yaptım. 20x80 konus, mercek çapı yüzünden daha iyi gibi. Başkaları ne der bilmem.

Şu sayfada onunla çekilmiş resimler ve yorumlar mevcut. İngilizceniz varsa okuyun. Yoksa en azından resimleri görün:

http://www.amazon.com/Celestron-71008-S ... merReviews
Yasko-tyrex
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Yasko-tyrex »

Bu dürbünler yerine Tento 20x60 alabilirsiniz diğer ürünlere göre daha kaliteli ve daha dayanıklıdır.Mercekleri Carl Zeiss olup gövdesi metaldir.Parça sorunu yaşamazsınız.Bknz:www.durbundunyasi.com :oku
Ali Özkan
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Ali Özkan »

Furkan butçen ne. İlla bu 2 modelden biri diyorsan Celestron goruntu kalitesi bakımından çok çok az farkla kazanır. Agırlık ve kullanış olarak Celestron daha iyi olacaktır. Ayrıca,Celestron, Konus, Nikon, Barska, Bushnell, Tasco marka durbunleri kullandım. Eger butçen 800-900Tl ye çıkarsa Konuspot 100-20-60x100 Spotting Scope al derim. Ben bu urunden çok memnun kalmıştım. Yaklaşık 2 yıl kullandım ve sattım. Tavsiyem, Celestron ve Konus'un bu hantal modellerindense Nikon Aculon 12x50 durbun alman çok daha iyi olacaktır. Bu 2 modele gore daha iyi goruntu alacaksın. Ama gezegenleri, özellikle Saturn halkasını ve Jupiter'in bulut çizgisini gormek istersen Konuspot 100 al kesinlikle. Ne Konus 20x80 ne de Celestron 25x70 Jupiter'in toz bulutunu goremezsin. Anlıyacagın neyi gormek istedigine ve ne kalite de gormek istedigine baglı. Kalite istiyorsan Nikon Aculon 12x50, yok gezegenleri de goreyim diyorsan KONUS-Konuspot 100, 20-60x100 kesinlikle...

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: slughFAg ve 22 misafir