SATILIK NİKON ACULON A211-12X50 DURBUN

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Ali Özkan
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci
Teşekkür etti: 0

SATILIK NİKON ACULON A211-12X50 DURBUN

Mesaj gönderen Ali Özkan »

Yaklaşık 1 yıl önce aldıgım çok az kullanılmış sıfır ayarında Nikon Aculon A211, 12x50 durbunum satılıktır. BK-4 prizma kullanıldıgından, eski model olan ve BAK-7 prizma kullanılan Action modelinden çok çok iyidir. Ayrıca asperik göz mercekleri 3D izlenimi verir. İstanbul Anadolu yakasında oturmaktayım. İsteyen olursa Anadolu yakasında bir noktada test edebilir. Alma zorunlulugu kesinlikle yoktur :D

Piyasa Fiyatı 400-500TL civarında. Kurdan dolayı 600TL'ye çıkan fiyatlarda gördum. Benim istedigim FİYAT 325TL. Pazarlık payı yoktur. Zaten alınıp satılacak bir durbun degil. Ama işyerimin deniz manzarası yeni yapılan otelden dolayı ve Evimin önude sagolsun kentesel donusumden dolayı yeni yukselen binalardan kapandıgı için kullanma şansım pek kalmadı. 8MP Cep telefonu ile afakol çekilmiş resimler aşagıdadır. Gozle direk baktıgınızda çok daha iyi göruntu alacaksınız..

FİYAT 325TL.
1.jpg
1.jpg (236.73 KiB) 1274 kere görüntülendi
8.jpg
8.jpg (184.21 KiB) 1274 kere görüntülendi
10.jpg
10.jpg (290.77 KiB) 1274 kere görüntülendi
11.jpg
11.jpg (192.28 KiB) 1274 kere görüntülendi
5.jpg
5.jpg (205.27 KiB) 1274 kere görüntülendi
Ali Özkan
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Ali Özkan »

SATILDI!!! İhsan Bey gule gule kullanın. Memnun kalacagınızdan eminim. Geceniz açık olsun...
ihsangencer

Mesaj gönderen ihsangencer »

Ali Özkan yazdı:SATILDI!!! İhsan Bey gule gule kullanın. Memnun kalacagınızdan eminim. Geceniz açık olsun...

ali bey, dürbün elime geçti, özenli kargo için çok teşekkür ederim. 2010 yılında hasdal'da gece nizamiye çavuşuydum, lenslerinden emin olamadığım (7x40/50 olabilir fazla büyütmüyordu) eski model canon dürbünle, çarşı izinlerinde D&R'da gökyüzü atlasından yardım alarak gece gökyüzü gözlemi yapmaya çalışıyordum. görüntü netliği hala aklımda jupiterin 4 uydusunu çok net görebiliyordum.

senin de tavsiyelerinle hem gündüz / hem gece gözlemi için nikon uzun yıllar iş görecek.

görüşmek üzere bol selamlar

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: slughFAg ve 25 misafir