Astronomi ve Uzay etkinlikleri, toplantı, seminer, sempozyum, şenlik, konferans, organizasyon, fuar duyuruları, yıldız partileri...
#121200
Forum eskisi kadar aktif değil; ama yeni gelen epey de arkadaş olduğunu fark ediyorum. Çoğu(muz) da TUG şenliğinin yeni yapısından müzdarip. Alternarnatif şenlikler lokal olarak düzenlenmesine rağmen kişisel facebook hesaplarımızı takip edemeyen yeni kitleye ulaşamadığını düşünerek, saygıdeğer Ethem Hoca'nın paylaşımını buraya taşımak istedim. Keza, Gökbilim forum camiasından epey arkadaşımız da orada olacaktır.

Gözlem şenliği, Isparta'nın Yenişerbademli Belediye'si tarafından, 13-14-15 Temmuz 2017 tarihinde Dedeğöl Dağı eteklerindeki Melikler Yaylasında organize ediliyor. Detayları Yenişarbademli Gözlem Şenliği Detaylar adresinden görebilirsiniz.

Ethem Hoca'mız aynen şu şekilde dile getiriyor etkinliği:
Çadırınızı Alın Gelin Gökyüzünün Altına

İsterseniz teleskobunuzu da alıp gelebilirsiniz ama zifiri karanlıkta en güzel şey çıplak gözle gökyüzü güzellerin izlemektir. Uzun zamandır bu gökyüzü gözlem şenliğini YeniŞarBademli belediye başkanı Sayın Mustafa Erdem ile planlıyorduk, hatta Ocak ayında o güzel ilçeyi görme olanağı da buldum. Hernekadar kar ve buzdan dolayı Melikler yaylasına çıkamadıysam da.

YeniŞarBademli 10 km uzaklıktaki Melikler yaylasının şenlik alanının adı Cennetmiş. İşte o nedenle Cennetten Gökyüzüne Seyahat diyoruz. Biz gökyüzü fotoğrafçıları gidiyoruz. Her katılımcı kendi yiyeceğini içeceğini kendisi seçiyor ve parasını vererek yiyecek. Yemeklerin bir bölümü ilçenin kadınları tarafından yapılan ev yemekleri olacak. Balıklar Beyşehir gölünden tutulacak, taze taze yenecek.

Şenliğe katılacakların sayısını bilmemiz gerekiyor, ona göre ses sistemi, jeneratör ve en önemlisi yapılacak tuvalet sayısını kestirmemiz gerekiyor. İşte geleceklerin sayısını bilmek açısından kişi başı 50 TL toplamayı uygun bulduk, bunun larşılığında da her katılımcıya kırmızı ışıklı bir fener vereceğiz, ışık kirliliği yaratmamak için. Belediye başkanımız her türlü desteği verecek ve bu şenliği geleneksel yapmayı planlıyoruz.

TÜBİTAK TUG Gözlem Şenliğine katılmak isteyen gökbilime meraklı bir çok kişi gelemediği için üzülüyor. Uzun zamandır TUG'daki dostlarımıza şu şenliği yılda iki kez yapsanız ne olur sanki diyoruz ama onlar da haklı bütçesi çok geniş o şenliğin. Belediye başkanımız sadece altyapıya harcayacak herkes kendi parasını harcayacak. Güvenlik ve sağlık konularında da başkanımız çok ciddi önlemler alıyor.

Tüm gökyüzü fotoğrafçıları orada, işte size bir kaç isim; Uğur İkizler, Sedat Bilgebay, Ahmet Kale, Güven Özkan, Hayvan Adam (Onur Durma), Ozgenc Ebil, Adem Akif Uzunalioğlu, Can Rıfat Turcan, Levent Aydın, Ethem Derman, Zeynel Tunca. İsimlerini unuttuğum daha bir çeok dostum vardır, eminim. Bu güzel insanlar fotoğraf çekerken onları seyredebilirsiniz ve yapılan işin ayrıntıları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafı alınan güzelleri görmek de katılımcılara ayrı bir zevk verir.

Dedegöl dağının eteklerinde, ışık kirliliğinden çok uzakta böyle güzel bir etkinliğe katılmak isterseniz başvuru formu https://goo.gl/6b7YH9 adresinde. Sormak istediğiniz soruları da orada dile getirebilirsiniz, bana sormayın artık ben İstanbul'da değilim, okul okul geziyor olacağım. Sevgilerimle...
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]