Güneş Sistemi (Ay, Güneş, Gezegenler, Atmosfer Optiği) fotoğraflarımız, bu konudaki bilgiler ve tartışmalar...
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim Cengiz
Arkadaşımın Sony Handycam'ı ile yaptığım çekimleri paylaşmak istedim.
Aşırı derecede odaklanma problemi yaşadım. Afocal çekimler dışında normal çekimlerde de zoom yapınca neteleme yapmakta çok zorlanıyor kamera.

İlk olarak akşama doğru 17:10 gibi yaptığım çekimi paylaşıyorum Sadece sony handycam kullananarak çektim. 25x zoom yaptım.

Buda ikinci paylaşımım 5 videoyu birleştirerek yaptım.Videonun başında Sony handycam kullandım gece performansı kötü onu göstermek istedim. Devamında ise konus 80x20 dürbünle afocal cekim yaptım.Şuan için video çektim. Handycam Fotoğraf kalitesi yetersiz olduğu için video çekmek daha mantıklı göründü. Odaklanmada ciddi problemler yaşadım. Çalışmalar kötü umarım daha iyilerini yapabilirim.
Çok güzel olmuşlar, elinize sağlık. Müzikler de ayrı bir hava katmış. Yalnız ilk video da kuş geçişlerinde ağır çekime alsaydınız çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Aklınızda bulunsun bu.
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim Cengiz
Oğulcan AÇIKGÖZ yazdı:Çok güzel olmuşlar, elinize sağlık. Müzikler de ayrı bir hava katmış. Yalnız ilk video da kuş geçişlerinde ağır çekime alsaydınız çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Aklınızda bulunsun bu.
Sağolasın. Bir dahaki videoda bu önerini dikkate alıcam öyle yapsam güzel olurdu gercekten.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Güzel bir çalışma olmuş İbrahim, ellerine sağlık.
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim Cengiz
Saol Sedat abi elimden geleni yapıyorum şehir içinde çektiğim için sarhoşlarla uğraşmak zorunda kaldım :D gerçi zarar gelmiyo allahtan sinopun sarhoşundan. Aya bakıpta neler neler görüyolar keşke bende görebilsem onların gördüklerini :D
Hedefimde büyük ay resimleri ortaya çıkartmak var Registax falan kullanarak tabi çözebilrisem.
İbrahim abi, büyük ay fotoğrafları çekebilmek için mozaikleme kullanıyoruz bu çekimleri takipli şekilde kaydedip tüm ay yüzeyi için her videoda 600-800-1500 gibi frameler alıyoruz bu senin takip yapabilme becerine, seeinge bağlı. sonrasında bu videoları aynı değerlerde registax, autostakkert gibi programlarda işleyip Microsoft ICE veya daha farklı mozaikleme programlarında birleştiriyoruz. Registax'ın tutorial videoları mevcut internette küçük bir arama ile bulabilirsin. Şimdiden kolay gelsin.

Tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş :)
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]