Registax ve QuickTime sorunu

Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Kullanıcı avatarı
Ferhat Pınar
İlgi düzeyi: Hobi
Teşekkür etti: 0

Registax ve QuickTime sorunu

Mesaj gönderen Ferhat Pınar »

Kameram Canon Powershot A3350 is . Videoları QuickTime olarak kaydediyor. Registax'ta bu videoları açamıyorum uzantıyı desteklemiyor. Bunun bir çözümü varmı ?
Kullanıcı avatarı
Ahmet KALE
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen Ahmet KALE »

Ferhat, RegiStax avi dışındaki video dosyaları açamıyor. O yüzden ya elindeki dosyayı avi'ye çevireceksin ya da tüm kareleri BMP olarak kaydedeceksin. Ben VirtualDub kullanıyorum bunun için. Video dosyasını bununla açıyorum ve tüm kareleri .bmp formatında bir klasörün içine kaydediyorum. Yalnız video dosyasını doğrudan açamıyorsun, "Open Video File" ı seçtikten sonra gelen pencerede "files of type" listesinden "DirectShow input driver" ı seçtikten sonra video dosyasını seçip aç dediğinde video açılıyor. BMP olarak kaydetmek için ise "File>Export>Image Sequence" i seçiyorsun ve gelen pencerede "Output format"ı BMP seçip dosya ismi ve klasör bilgilerini girdikten sonra tamam dediğinde videodaki kareler BMP dosyası olarak kaydediliyor.
Celestron C11 EdgeHD & CGEM DX
C11 Hyperstar lens
Celestron Ultima 2x Barlow
Baader LRGB & IR Pass Filter
Canon EOS T2i DSLR Hutech Modified
PGR Flea3 Mono
ZWO ASI 120MM
https://plus.google.com/+AhmetKale
Kullanıcı avatarı
Ferhat Pınar

Teşekkür ederim Ahmet abi açabildim videoyu sonunda :) Ama ben şöyle yaptım. "Open Video File" ı seçtikten sonra "DirectShow input driver" diye bir seçenek yok.
Resim
Hiçbir seçenekte benim QuickTime videoları görmüyor. Bende veri kaybını göze alarak Any video converter programından avi ye çevirip .bmp olarak kaydettim. ve registax açtı frame leri.
Kullanıcı avatarı
Ahmet KALE
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen Ahmet KALE »

Ferhat, VirtualDub.exe dosyasının olduğu klasörün içine "plugins32" adında bir klasör oluştur ve aşağıda linkini verdiğim dosyayı bu klasöre kopyala:
http://www.virtualdub.org/beta/DShowInp ... r-0.91.zip
Celestron C11 EdgeHD & CGEM DX
C11 Hyperstar lens
Celestron Ultima 2x Barlow
Baader LRGB & IR Pass Filter
Canon EOS T2i DSLR Hutech Modified
PGR Flea3 Mono
ZWO ASI 120MM
https://plus.google.com/+AhmetKale
Kullanıcı avatarı
Ferhat Pınar

sorun çözülmüştür. teşekkürler

“Görüntü İşleme/Yazılımlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir