Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
gönderen paradokist
#106124
canon 60d fotoğraf makinam var ve teleskop alıp bunla uzayın fotoğrafını çekmek istiyoruma ama ne gibi aksesuarlar gerek?
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
#106126
Teleskobunuza çok da bağlı olmaksızın makinenizin lensini çıkardıktan sonra teleskobu lens gibi kullanabilmeniz için gövdeyi bağlayabileceğiniz bir adaptör gereklidir.
http://www.amazon.com/Opteka-T-Mount-Ad ... B000KNCB7C
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
#106132
http://www.teleskobum.com/asp/product/4 ... era-T-ring
http://www.garantisite.com/T2-Adaptor-r ... -1487.html
gibi sitelerden bulabilir ya da tornacıya yaptırabilirsiniz.Bu konuda forumda yıllar evvel yaptıran bir arkadaşımız vardı.Eski mesajları incelerseniz detayları bulabilirsiniz.
gönderen paradokist
#106141
semih çakmak yazdı:http://www.teleskobum.com/asp/product/4 ... era-T-ring
http://www.garantisite.com/T2-Adaptor-r ... -1487.html
gibi sitelerden bulabilir ya da tornacıya yaptırabilirsiniz.Bu konuda forumda yıllar evvel yaptıran bir arkadaşımız vardı.Eski mesajları incelerseniz detayları bulabilirsiniz.bilmediğimden soruyorum. filtre gerekli mi teleskop ile fotoğraf çekerken?
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
#106143
Eğer sadece makinanızın lensi ile çekecekseniz ışık kirliliğini azaltmak için,teleskoba bağlayacaksanız spektrumun farklı bölgelerini ortaya çıkarmak için evet farklı filtrelere ihtiyaç duyabilirsiniz fakat olmazsa olmaz değildir.Forumu biraz incelerseniz hepsinin çok çok detayları cevapları vardır.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]