Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Merhaba arkadaşlar, gördüğünüz gibi forumdaki ilk mesajım :kanit Bir hatam var ise mazur görün :tap

3 aydır amatör olarak fotoğrafçılık yapıyorum.

Ben bir teleskop almak istiyorum fakat yeri geldiğinde bu teleskopu fotoğraf makineme takabileyim. Yeri geldiğinde gözümle gözlem yapabileyim. Var mı böyle bir teleskop?

Makinem 600D'dir.

Not: Sadece makineme taksam bile yeterli. Teşekkürler :tap
Fotoğraf makinesinin nasıl görüntü almak için "objektifi" varsa, teleskoplar da bir çeşit "objektif"dir. Kameranın objektifini ve teleskobun göz merceğini söküp, ikisini T-adaptör ve T-ring ile bağlarsanız, teleskop, fotoğraf makinenizin yeni objektifi olur.

Tabi bazı teleskoplardaki odağa gelmeme sorunlarını saymazsak :)
Merhaba,

Hipermarket ve oyuncakçılardan alabileceğiniz "teleskop"lar dışında, profesyonel markaların ürünlerinin büyük kısmına t-ring ve t-adapter denilen metal parçalar kullanılarak DSLR kameralar takılabilmektedir. Teleskoplar arasında biraz araştırma yaptıktan sonra karar vermeden önce içinize sinen ürünleri buradan yazarsanız, en uygununu seçmenizde forumdaki herkes yardımcı olacaktır.

Selamlar,
Özgür
Bütün amaç makinayı teleskopa bağlamaksa problem yok :D

Ama tabi ki, fotoğraf çekmek isteyeceksin. Burda küçük bir mesele var, takip sistemi olmazsa Ay fotoğrafı dışında fotoğraf çekemezsin. Ekvatoriyal kundak fiyatları da teleskoptan daha pahalı.
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]