Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
Atlasın ağırlığından olsa gerek hep küçük kundak hayali kurup duruyorum. Buda genellikle cg5 oluyor tabii ki. Küçük kundağı isteme sebebimde twan tarzı fotoğraflara olan imrenme ve daha portatif bir ekipman arayışı idi. 2-3 ay oldu vixen polarie yi göreli ama şu fotoğrafı görünce paylaşma ihtiyacı hissettim.

Resim
Rho2 by neutronman61, on Flickr

Vixen polarie, nikon d700 ve 105 mm lens ile çekilmiş. Pilsiz sadece 600 gram ayrıca kutup dürbünü koyabiliyorsunuz. Tripotsuz yaklaşık cg-5 fiyatına ama sadece geniş açı çekimi yapacaklar için güzel bir seçenek olabilir.

bu da orjinal linki
http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ ... ost5190581
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim Cengiz
cidden çok iyi basak abi.Bende para biriktirebilirsem. Canon 550D almayı düşünüyorum.Sonrada mount bakmam lazım. Bilgilerinden fadalanırım artık :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
En az 2 tane olduğunu kesin olarak söyleyebilirim :)

Aylardır peşindeyim bu aletin :) Ocak ayında Japonyaya gittiğimde henüz çıkmamıştı, sadece demo üniteler vardı dükkanlarda. 2 ay önce Amerikada piyasaya çıkar çıkmaz aldım ve fuarda teslim alıp getirdim.

Suçluyum :)
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
Valla sevindim bizden de -izmir ve marmaris :) - polarie fotoğrafları çıkacağına. Böyle suça can kurban sedat abi. :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Diğerinin nerede kullanılacağını bilemiyorum ama benimki bu sıralar İstanbul cıvarlarında kullanılacak. Bakalım neler yapılabiliyor bu ufaklıkla :)
gönderen Özgenç Ebil
DSLR'ı bağlamak için gerekli parçayı ebay'den alır almaz Urla-Karaburun civarında test edeceğim. Bu forumda hiç bir şey gizli kalmıyor yahu :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
AAAA! Özgenç sen de mi aldın ? Vay canına!
DÜRBÜNÜM İLE YENİ BAŞLADIM

merhabalar yaklaşık 2 gün önce celestron[…]

Merhaba, Henüz herhangi bir gözlem aracı[…]