Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
gönderen Ataberk Gökmen
#98121
Merhaba arkadaşlar konuyu açacak yer burası mı emin değilim ama ben teleskobum için bir güneş filtresi yapmak istiyorum satın alıcaktım fakat fiyat bayağı yüksek olduğu için alamıyorum.Forumda araştırma yaptığımda gerekli bilgiyi edinemedim acaba bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
gönderen Yuce Doruk
#98122
Ataberk merhaba,
Fotoğrafçılık ve gözlem için ben şu http://agenaastro.com/baader-astrosolar ... -nd-5.html filtreyi kullanıyorum. Kağıt gibi bir filtre, öyle geliyor sonra sen buna mukavvadan yada kartondan hücre yapıyorsun. Teleskobunun tepesine takıyorsun. Şu başlıkta inceleyebilirsin hücre yapım aşamarını http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php ... &start=180

Senin teleskobunun ayna çapı yaklaşık 4-5" civarı, yani 5"'lik bir filtre yeter bence. Fiyatı da kargo hariç 18-22$ arası.
gönderen Ataberk Gökmen
#98127
Teşekkür ederim Yüce abi :) Paypal yolu ile satın alabiliyor muyuz ? Bir de kaç gün içinde gelir?
Kullanıcı avatarı
gönderen Yuce Doruk
#98177
Ataberk simdi baktım da en az 25 dolarlık bir ürün alman gerekiyor ülkeler arasi kargo icin. Takip numarasiz 6 dolar, takipli ise 35 dolarlık bir kargo ücreti var. Takipsiz almak daha mantıklı, kac günde gelir onu bilmiyorum. Bu siteden alisveriste paypal değilde sitenin kendi ödeme bölümü üzerinden ödeme yapmıştım, güvenilir bir sitedir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ender Gökçebay
#98189
Nisan ayında Agenaastro'dan birkaç adet malzeme ile güneş filtresi de aldım. Paypal ile ödedim. Kargo (takipsiz) 11.60 dolar tuttu. Yaklaşık 10 günde elime ulaştı.
DÜRBÜNÜM İLE YENİ BAŞLADIM

merhabalar yaklaşık 2 gün önce celestron[…]

Merhaba, Henüz herhangi bir gözlem aracı[…]