Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Ozkan Tatli
Uğur İkizler yazdı:
Sedat Bilgebay yazdı:Arkadaşlar ben sizleri masrafa ve borca sokuyorum ya da buna sebep oluyorum diye rahatsızlık duymaya başladım.
Bu satırları okurken bir alt satırda;

" Bundan dolayı elimdeki tüm malzemeleri grup üyelerine hediye etmeye karar verdim "

diye yazdığını umut ediyordum. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
+100 :mrgreen:

Sedat abi o excell sayfası ekipmanlarına yetecekmidir bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ya abartmayın arkadaşlar... 2.5 teleskobum var şurada... bir de son zamanlarda elime ganimet olarak geçenler :) listeye falan sığmayacak şeyler değil bunlar yani :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ahmet KALE yazdı:Baktım destekliyormuş. Şöyle bir sayfa üzerinden çalışılabilir sanırım:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 2M3S0g5ZUE
Ahmetcim eline sağlık... yalnız o tabloya bir de edinme tarihi sütünu ekleyebilir misin ? Böylece olayı grafiklendirme şansımız olur :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Arkadaşlar, benim açtığım başlıkları böyle hemen birkaç sayfaya ulaştırmayın... bazı dostlarımız bundan rahatsız olabilirler!!!!
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Güven Özkan yazdı:Şakası bir yana dediğini yapalım ama bence senin bu foruma kattığın şeylerin negatiflikle değil pozitiflikle ölçülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ekipman alımı arttı ise bundan rahatsızlık duymak yerine gurur duymalısın. Sonuçta o paralar yine harcanacaktı ve büyük olasılıkla gereksiz yerlere kanalize olup çarçur olacaktı. Bu hobinin pahalı bir hobi olduğunu biz foruma gelen herkese söylüyoruz. Harcayıp harcamamak kişilerin kendi tasarrufunda ...
Bu paragraftan sonra Çekirgelik süreni 6 ay daha uzatıyorum :) Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ahmet KALE
Onur Atılgan yazdı: ...Ahmet o bedelli askerlik parasına evine gözlemevi bile yaptırırsın :)
Hiç sorma, C14, Hyperstar ve CCD kamera üçlüsü ile harika işler yapılırdı. Ama kısa dönem yaparsamda taksitlerimi ödeyemeyeceğim için elimdekinden de olabilirim :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ahmet KALE
Sedat Bilgebay yazdı:
Ahmet KALE yazdı:Baktım destekliyormuş. Şöyle bir sayfa üzerinden çalışılabilir sanırım:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 2M3S0g5ZUE
Ahmetcim eline sağlık... yalnız o tabloya bir de edinme tarihi sütünu ekleyebilir misin ? Böylece olayı grafiklendirme şansımız olur :)
Sedat abi, "Edinme Tarihi" sütununu ekledim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Onur Uludağ yazdı::tap Gurur duyuyoruz seninle Sedat ağbi :tap Sen olmasan bu konuma gelemezdik.
Estağfurullah Onur. O sizin kendi gayretinizle oluyor. Ben sadece başıma gelenleri sizlerle paylaşıyorum, ben yandım siz yanmayın diye uyarılarda bulunuyorum :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Burak Yakut yazdı:
Borca girene uygun faiz ve vadelerle kredi verilir... İrtibat için ÖM atınız 8)
Böyle ulvi bir konuyu ticari emellerinize alet etmeyin arkadaşlar! Çok ayıp! Cık, cık, cık!
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Güven Özkan yazdı:
Evet şahidim veriyor :lol:
Ne ? Yoksa sen düştün mü tuzağına ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Onur Atılgan yazdı:
ben de Mayıs'ta yapacağım büyük yatırım öncesi
?????? Meraktan ölüyorum şimdi bak :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Teşekkürler Ahmetcim :) Eline sağlık.

Haydi bakalım, pamuk eller klavyeye! O sütünu da doldurun :)
gönderen Özgenç Ebil
Sedat Bilgebay yazdı:Arkadaşlar ben sizleri masrafa ve borca sokuyorum ya da buna sebep oluyorum diye rahatsızlık duymaya başladım.
Arkadaşlar merak etmeyin, istemeyerek de olsa Sedat Bey'i yakında masrafa sokacak gibiyiz. NEAF dönüşü buradan herkese duyurur sanırım.

İntikamımız tatlı olacak :P
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Sedat Bilgebay yazdı:
Burak Yakut yazdı:
Borca girene uygun faiz ve vadelerle kredi verilir... İrtibat için ÖM atınız 8)
Böyle ulvi bir konuyu ticari emellerinize alet etmeyin arkadaşlar! Çok ayıp! Cık, cık, cık!

Abi askolsun. Her sey astronomi icin... :)

10 milyar dolarlık bir bütçeyle Dü[…]