Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Onur Atılgan yazdı:Aydın abi, gezegen fotoğrafçılığı için mümkün olduğunca büyütmene olanak verecek araçlar kullanman iyi olabilir, yani bir barlow.. Ay içinse istediğin büyüklük nedir bilmiyorum ama geniş görüntü istiyorsan barlow gerekmeyebilir, olduğu gibi video çekip işleyebilirisin.. Barlow ise yakın çekimler için iyi olur tabi.

Ben DSLR ile gezegen fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli değilim, bir bilgim de yok ama eğer bu sizin kameralar 1.25"'lik borulara bağlanarak fotoğraf çekemiyorsa, 2 inçlik barlowlar var onlar iş görebilir. Örneğin Televue'nun 2"'lik "big barlow" adında bir barlowu var, aynı şekilde 2x ve 4x powermate'ler de yine 2 inç.
Sevgili Onur cevabın için çok teşekkürler.
Bu arada senin beni belli bir noktaya kadar getirip (Gezegen fot.konusunda)daha sonra askere gitmenden itibaren ben bildiğin gibi DSRL fot.da soyundum.
Şu ana kadar edindiğim tecrübe wepcam lar odak uzaklığı 5-6 mm çalışırken.(Sensor ölçü ve yapılarından)
DSRL makinalar yanlarına 0 ekle 50-60 mm ile çalışıyorlar.
Wepcam la 1800 de ortalama 350-360 gibi büyütme elde ederken bu DSRL ile 35-36 x oluyor gibi.
Tabi bu Kadraj alanının ebatına bağlı yani görecede olabilir.
Sevgili O.Uludagın fot.dada görüldüğü gibi.(Gerçi hangi lensi kullandığını yazmamış.)F.1250 gibi düşünüyorum.
Evet dediğin gibi deneyip forumda vidyolarıda paylaşacağım.
Çekim kalitesi çokçok tatmin etti.Powermate lerlede deneyeceğim.

Sevgilerimle.
Sevgili Onur(U) beni doğruladığın için :merhaba
Evet f:3080 ile EOS ile video çekerken (Bende çeksem Onurdan daha büyük görüntü elde edemem.)
Amcam o Jupiteri acaba hangi teknik ve ara lenslerle çekti.
Sormak istediğim bu soruydu.
Sevgilerimle
Gece-Gökyüzü

Sen nasıl bi kralsın ya 😘