Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Uğur hocam,merhaba
Sedat Beyin de bahsettiği gibi EQ kundak tabiki en güzeli
birde bahsedilen klavuzlama sistemi kurulursa.düşünemiyorum.
İlerde kesinlikle almayı düşünüyorum.
Benim kundağa daha tam alışamadım 150 mm.lens ile 40 saniyeye çıktım ama zaman zaman sapmaları var
teleskopla çekim yapabileceğine inanmıyorum.
Üstünde RS-232 jak yuvası var acaba olurmu dedim ama İthalatçı EYB.de bilmiyor
Kablo ve yazılımını 202 $ + KDV.dedi ve kundak bilgisayardan kontrol ediliyor ama kılavuzlama hak.de enufak bilgileri yok.

Araştıracağım.

Sevgilerimle
Sakin ha! Bu benim ömrümü yedi ... İstersen x
Göndereyim kullan :)

Amerikalılar söyle diyor " been there, done that"

Yani biz oralardan geceli çok oldu gibi bişi
bir şey yapın ve keyfinize bakın... şu anda Cüneyt, Tayfun ve Burak bunu yapması gerekenlerin başında geliyor...Aydın Bey, Onur Ve Güven'in kundaklarında kılavız girişi var mı bilmiyorum.. varsa onlar da biran önce yapmalılar
:oku
Yok, "El elden üstündür" demiştim aslında ama sen topyekün herşeyi balkondan atmaya kalktın bir gecede :) ben onla kaç hafta ve kaç gece uğraştım bilsen acırsın :)
Evet Cüneyt hocama bende katılıyorum,
O safhaya geldiğime inanıyorum,Bu kundakta olmasa bile ilersi için.

:oku
Merhabalar,kılavuzlama için kullanmak istediğim Meade DSI'nın ne yazıkki cd'si kayıp.Şurdan http://www.meade.com/support/downloads.html Autostas Suite version 5.5 kısmını indirdim.Ancak açılan pogram Stellariuma benzeyen bir yıldız atlası, bu kameranın sürücüsünü indirmek için link arıyorum.Bilen var mı?
Cüneyt sitenin birinde şöyle yazıyor;

IMPORTANT: You must upgrade to the latest version of Meade's DSI drivers, by installing Envisage 7.05 or higher.

Benim bundan anladığım Envisage 7.05 veya daha üst versiyonunu kurunca DSI ın da driverleri kurulmuş oluyor.
Merhaba Güven 7.9 vesiyonunu yükledim,şimdi görüntü alabiliyorum.PHD üzerindede görüntü alıyorum,biraz ayarlarını yapmak lazım.

ASCOM 6'yı yükledim,webcamerasını bulucuya sabitliyeyim sonrasını hep birlikte devam ederiz... :D
DÜRBÜNÜM İLE YENİ BAŞLADIM

merhabalar yaklaşık 2 gün önce celestron[…]

Merhaba, Henüz herhangi bir gözlem aracı[…]