Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
sakın alma.. sonra modifikasyon işi ne olacak ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Yok abi zaten öyle bir şeytan dürttü sadece. Modifikasyon diye kafayı yerim 2 gün sonra.

Zaten o kadar paraya ben renk filtresi + teker + kamera falan hepsini alırım. Sadece fiyatı merak ettim.

Syg.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
o kamera başka bu kamera başka...

ama alacağın zaman taktik doğru olmalı...alıp ondan ben bunu nasıl modifiye edecem diye kıvranma...
Kullanıcı avatarı
gönderen Aydın Ünlüsaraç
Aynen Sedat Bey hocama katılıyorum.
Bir yerlere gelip takılmak istemiyorsak acele etmemek ve modifikasyonu da düşünmemiz lazım.
Bir ara makinamı değiştirip Canon almayı düşünmüştüm.
Şimdi iyiki acele etmemişim diyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Yok abi yok merak etmeyin :) Ama teşekkür ederim ilginiz için.

2015-16' a kadar gezegen olayını bitirmek ...
2016 dan sonra geniş alan ve derin uzay çekimlerinde çıraklığa başlamak...

Hedeflerim böyle. Şimdilik bir 3-4 yıl daha gezegenciyim :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Tayfun Varol
Burak Yakut yazdı:Arkadaşlar merhaba;

Canon EOS 550d + 18-55 Lens KDV dahil 1.625 TL Sıfır ürün. Bu fiyat nasıl?

Syg.

http://www.hepsiburada.com/Liste/canon- ... #Gorseller

http://www.amazon.com/Canon-T2i-Digital ... 642&sr=8-1
Burak bu fiyatı nerden aldın ? hepsiburadaamagöndermiyoruz.com (artık bunların adı böyle :) ) fiyatı bende 2.159,00 TL görünüyor

Sedat abi sen amerikada araştırma yapmışsındır bu aralar benim istediğim modlu 550D body fiyatları ne aralıkta?
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
$1195
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
rica ederim...istersen seneye alı gelirim sana bir tane :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Şu anda canon 550d+18-55mm IS kiti hayyamda spot 1500 TL'nin altında bulunabiliyor ama gökyüzü için kullanılacaksa mutlaka modifiyeli olmalı...
Kullanıcı avatarı
gönderen Aydın Ünlüsaraç
Dün Hayyam pasajında 2 firma ile telefon görüşmesi yaptım.
Canon ve Nikon ların IR.filitrelerini garantili çıkartabileceklerini söylediler.
Tabi sırf IR.çıkarmak Tam modifiyemi demek onu bilemiyorum.
Benim Olypus a kesinlikle el süremeyiz dediler. :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Aydın abi, IR filtersini çıkarmak da bir modifiye yöntemi ama astrofotografi için yerine Hidrojen Alfa filtersi takılması gerekiyor. O da amerikada 200$ civarlarında yanılmıyorsam. IR filtreyi çıkarabilen adam yerine HA filtreyi de takar diye düşünüyorum. Bu işi buralarda yaptırabilrsek birilerine çok büyük bir eksiklik giderilmiş olacak. Bu şekilde de görüşebilir misiniz bi kendileri ile?
Kullanıcı avatarı
gönderen Tayfun Varol
Sedat Bilgebay yazdı:rica ederim...istersen seneye alı gelirim sana bir tane :)
Olabilir abi hatta belki seneye kalabalık bir grup olarak gider adamların dükkanları boşaltırız :)
Hayyamda filtreyi garantili sökmeleride güzel bir haber, bir mağaza tüm kitleri getirip astronomiye yönelik hizmet verse tadından yenmezdi.

Güven senin makinada IR block çıkartılmış durumda mı ? Eğer öyle ise şöyle boş bir vaktinde etrafta olduğu kadarı ile koru orman vb gibi birşeyler çekebilirmisin ? IR performansını çok merak ediyorum.

Bu arada kamera geldiğinden beri Güven bir başka bakmaya başladı sanki ne diyorsunuz :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Tayfun Varol yazdı:Güven senin makinada IR block çıkartılmış durumda mı ? Eğer öyle ise şöyle boş bir vaktinde etrafta olduğu kadarı ile koru orman vb gibi birşeyler çekebilirmisin ? IR performansını çok merak ediyorum.
IR Blok tabii çıkarıyorlar ama yerine bir şey koymazsan o düşündüğün resimleri çekebilrdim. Benimkinde yerine HA filtre takılmış durumda. O yüzden malesef istediğini yapamayacağım.
Tayfun Varol yazdı: Bu arada kamera geldiğinden beri Güven bir başka bakmaya başladı sanki ne diyorsunuz :)
Abi nasıl yani? Gözü dönmüş gibi mi :) :) :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Gece-Gökyüzü

Sen nasıl bi kralsın ya 😘