Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Onurcum şimdiden hayırlı olsun kararın. Canavar gibi bir fotoğraf makinan olacak. Derin uzayda güzel sonuçlar alacaksın. Ama biliyorsun gezegende çok sonuç bekleme. Ay da evet güzel tek kareler olacaktır (Bütününde).

Syg.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
20 fps çekim hızına sahipmiş, bu konuda bize kıyasla avantajı var, ama tabi özellikle de gezegen fotoğrafçılığı için 2x barlow yeterli olmaz, 5x bir şey olursa o canavarın çipiyle ancak webcam düzeyine yaklaşmaya başlayabilir.

Tabi onun dışında benim de hep sahip olmak istediğim bir şeydir DSLR, günlük hayatta ne zaman güzel bir şey görüp de telefonumu çıkarsam "yine beklediğim görüntüyü vermeyecek ama neyse çekelim bakalım" diyip geçiyorum. Fiyatları artık çok erişilebilir buluyorum, bunlarla dizi bile çekilebiliyor (burda izleyen var mı bilmem ama House MD dizisinin final bölümleri bir Canon 5D ile çekildi, benim gibi bilgisiz gözler tabi farketmiyor bile, sonradan öğrendim), sen buna ek olarak bir de derin uzay yatırımı yapıyorsun, çok güzel haber.. Yalnız gezegen fotoğrafçılığı vs derken o teleskoba bizim webcamler de illaki girecek o zaman birebir kıyaslama yaparız :)

Güle güle kullan diyelim şimdiden..
Kullanıcı avatarı
gönderen Aydın Ünlüsaraç
Sevgili Onur

Süperrr bir makina hayırlı olsun.
Gülegüle kullan.

Bu arada kundaktaki takip sistemini de hallettinmi süper ikili olurlar.
Uğur Hocanın Sap.dersinden sonra bende dün iyice çözebildim,

Ben fotoğraf değil işkence çekiyormuşum.

Selamlar.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Özkan TATLI yazdı:çok güzel bir kamera. yabancı sitelerde ve cn'de fotoğraf makinasının video özelliğini kullanıp çok güzel gezegen fotoğrafları çekenler var. Tekrardan hayırlı olsun.
500D de video özelliği var mı yaf ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
anlaşılmıştır, teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Özkan TATLI yazdı:Sedat abi eski konudur. sayfanın ortasına doğru in. 500D'de video olduğunu sen söylemiştin :)
http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php ... 7&start=60
Ah be ağbicim.... yaş işte :) o zaman incelemişimdir, yazmışımdır...sabah iPhone'dan yazarken yapmışız bir hata... çarpma yüzümüze!

hala 12 kaldı benim hesaba göre
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Özkan TATLI yazdı:Eğer Onur yazmasaydı aynı cümleyi ben kullanacaktım. çarpma yüzüme diye.Gerçi liveview özelliğini hatırlatıp kendimi haklı çıkaracaktım. :D Son anda eski arşivler aklıma geldi.
en azından belli bir caydırıcılığımız var demek...

Neyse biz de başkaları gibi boş mesajlar yazmayalım sırf sayı tutturacaz diye
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Hayırlı olsun Onur abi. Ben de yakın zamanda bu makineden alacağım. Hiç sevinmeyiniz bu konuda yarışabilirim :P Gözümü korkutmayın vazgeçerim :mrgreen:

Düzeltme : Kör görmez uydururumuş :P
En son Ögetay Kayalı tarafından 18 Eki 2010, 20:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ögetay Kayalı yazdı:Hayırlı olsun Özkan abi. Ben de yakın zamanda bu makineden alacağım. Hiç sevinmeyiniz bu konuda yarışabilirim :P Gözümü korkutmayın vazgeçerim :mrgreen:
Paşam sen al o kamerayı... bir daha eski Ögetay olamayacaksın bilesin :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Özkan TATLI yazdı:
Ögetay Kayalı yazdı:Hayırlı olsun Özkan abi. Ben de yakın zamanda bu makineden alacağım. Hiç sevinmeyiniz bu konuda yarışabilirim :P Gözümü korkutmayın vazgeçerim :mrgreen:
Kusura bakma saf günümdeyim. Yazını anlayamadım. Sen makinayı benim aldığımı mı sandın? Ben değil Onur abin almış. ben alışma dönemini Canon Eos350d (canan) ile geçiriyorum. iyi bir ikili olduk.
Ahhh ahhh gitti kafa :) Çok pardon. Onur abi olacaktı :) Hayırlı olsun Onur abi :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
DÜRBÜNÜM İLE YENİ BAŞLADIM

merhabalar yaklaşık 2 gün önce celestron[…]

Merhaba, Henüz herhangi bir gözlem aracı[…]