Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Sakin ha! Sensörün kenarlarında da kılcal teller var, en iyisi oralardan uzak durman olacak. Tozlanmasin diye bir şeyle kapat o açıklığı Muratcim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Teşekkür ederim Sedat Ağabey.Tozlanmasın diye şimdilik lensini tekrar taktım..Yapılması gereken bu kadar sanırsam..Bundan sonra geriye adaptör kalıyor değil mi?
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Evet bir tek adaptör eksik şu an, yalnız ben sana söylemiştim adaptör hazır olana kadar açmana gerek yok diye, dayanamadın açtın sanırım :)

Eğer epey açık kaldıysa adaptör hazır olduğunda bir de temizlemeyi öğrenmen gerekecek tabi kullanmadan önce olası bazı lekelere karşı :) Tabi bunları şimdilik bir kenara bırakalım sen adaptör meselesini bir hallet de.
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Şu anda onu yapıyorum 1 Saat içinde resimleriyle paylaşmış olacağım :)

Daha önce görmediğim için açıp bakmam gerekiyordu nasıl adaptör yapmalıyım diye...
Kullanıcı avatarı
gönderen Emre Can Alagöz
Yani karara vardık değil mi abilerim :) ben elime plastik bir eldiven giyip kulak temizleme çubuklarına azck kolonya döküp bekletirsem ve çipe zarar vermiyecek kadar kuruduktan sonra temizlersem monitör görüntüdeyken silersem bir sonuca ulaşıp kameranın çipini mahvetmemiş olurum yani? :D

Ömer Sözer abinin yaptığı gibi benimde elimde henüz bir etanol yok aldığımda onunla temizlemeye başlarım
Kullanıcı avatarı
gönderen Emre Can Alagöz
Anladım Tayfun abi teşekkür ederim bu geceki yardımlarından dolayı :) sanırım bilgisayar hastanelerinden bulabilirim LCD temizleme solüsyonu, yada ilk eczaneye sorarım saf alkolü
Kullanıcı avatarı
gönderen Tayfun Varol
Rica ederim :) Benim kullandığım solüsyon Rogge marka çok memnunum, sanırım hepsiburada'dan almıştım ama baktım şu anda ellerinde yok, belki teknosalarda olabilir, markayı tutturamasanda aynı kalitede birşeyler bulursun büyük olasılık, ama dikkat 3-5 tl ye satılan solusyonlardan uzak dur kolonya gibi iz bırakırlar.
Kullanıcı avatarı
gönderen Yuce Doruk
Herkese merhabalar,
Benimde aklımda bir soru işareti var. Lenslerim ciddi anlamda tozlandı-bana göre-, görüntüde bir problem yaratmıyor ama video çekimlerinde ufak noktalar dikkatli bakınca belli oluyor. Temizlemek için pompa kullanıldığını biliyorum fakat bir çok türü var, haliyle fiyatlarda değişiyor.
http://urun.gittigidiyor.com/7-li-PROFE ... ZZ43766007
Ne dersiniz, bu ürün bir süreliğine mercekleri temizlememe yarar mı?
Teşekkürler, saygılar...
Gece-Gökyüzü

Sen nasıl bi kralsın ya 😘