Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
#43190
Arkadaşlar benim bir bressr skylux um var ve şimdiye kadar çektiğim jüpiter v ay fotoğrfalarını teleskobuma dayıyarak çektim ve fotğraflar kötü çıktı çünkü ellerim titriyordu.Lütfen yardım edin fotoğrafları başka hangi yollarla çekebilirim?

Şimdiden teşekkürler...
#43191
Düşük pozlama süresiyle denerseniz titremeden kaynaklı biçimsiz şekiller çıkmaz. Bunun için de otomatik ayarlar yerine farklı ayarları kullanmak gerekebilir. Bazen kendi içinde kayıtlı ayarlarda iş görebilir. Örneğin koşan adam şeklinde olan ayarlar genelde hızlı sahnelerde keskin görüntü almak içindir.

Tabi bu durumda çekilen gökcismi soluk görünebilir. Gerçi Jüpiter gibi parlak bir cisimde sorun çıkmayacaktır. Çıkarsa yine uzun pozlama ve aparat kullanmak gerekecek. Bu aparatlar makinanın gözmerceğinde titremeden kalmasını sağlar ve fotoğraf çekme aparatı olarak geçer.

www.garantisite.com adresinden temin edilebilir.
#43192
Merhaba,

Sony Cyber Shot DSC H7'nin tripod üzerinde zoom yaparak aldığı fotoğraf;
http://img193.imageshack.us/img193/1812/dsc08020v.jpg

Bahsettiğin teleskop ile afokal acemi çekimi (yavaş yavaş düzeltebileceğimi umuyorum);
http://img260.imageshack.us/img260/2986/dsc08032.jpg

Makinenin "M" (manuel) modunda kullanımını gerçekleştirebiliyor isen, pozlama süreni kısaltarak ellerinin titremesini bir miktar giderebilirsin sanırım. Kullanım kılavuzuna buradan ulaşabilirsin;
http://www.sony.com.tr/product/dsc-h-se ... ype=manual
Gece-Gökyüzü

Sen nasıl bi kralsın ya 😘