Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Selamlar. Teleskopu yeni aldım. Teleskopun fotoğraf makinesi gözüyle fotoğraf makinemin mercek kısmını tamamen birbirine yapıştırmama rağmen fotoğraf çekmek istediğimde kenarlarda dairesel bir siyahlık oluşuyor ve fotoğraf için çok az yer kalıyor.Yıldız ve gezegen fotoğrafları çekerken fotoğraf makinesini hangi ayarlarda kullanmalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
Afokal fotoğraf çekmeye çalışıyorsunuz. Bu fazla sağlıklı bir sonuç vermez. Onun yerine makineyi teleskoba doğrudan bağlamayı deneyin, arada çok fark oluşacaktır, biz de bu tekniği kullanıyoruz zaten.

Yapmanız gereken şey, teleskoptaki gözmerceğini çıkarıp kamerayı doğrudan bağlamak. Bunun için bir de adaptör gerekir tabi. garantisite 'ye bir sorun sizin kameranız için uygun adaptör var mı diye, olmadı ebay'den bakabilirsiniz, pahalı birşey olmasa gerek.

Hangi ayarlarda kullanmanız gerektiğini ise ben söyleyemem (bu işten pek anlamam), bunun için gökyüzü fotoğrafçılığı bölümünde yazılanları okuyun isterseniz.
İhtiyacınız olan iki parça. Canon S5 için T-ring ve ETX-90 için T-adapter. Bu iki parçayı aldığınızda fotoğraf makinenizi doğrudan teleskoba bağlayabilecek ve kenarlardaki karanlık bölgeden kurtulacaksınız. Bu parçalar ebay de var.

Ben aynı şekilde eos 450d ve etx-90 ı bağlıyorum.

Bu da çektiğim örnek bir resim.

Resim
Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]

Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]