Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
gönderen Okhan Uçar
Öncelikle Merahaba.
Gökbilim forumuna bu ilk mesajım. Ve ilk mesajımda sizlerden yardım talep etmek durumundayım. Gökyüzü fotoğrafçılığı yapmak amacı ile önce konuspot T-100 gözlem dürbünü ve ardından bunları fotoğraflamak için Nikon D80 aldım. Tabii ki fotoğraf makinasını konuspota bağlamak için gerekli T-rin ve diğer adaptörüde. Bağlantıları kullanma kulavuzuna uygun olarak yaptım ancak vizör de görüntü alabilmiş olmama rağmen çekmiş olduğum resimler sadece simsiyah. Kullandığım apartlar orijnal ve markalar ve modeller il uyumlu. Ne denediysem olmadı. Konuspot içinden çıkan adaptörü çıkarıp T-ring ile okuleri direkt karşı karşıya getirince ise sonuç olumlu. (Arada kalan 3-4 cm li mesafe yok oluyor böylece) Nerede hata yapıyorum bilemiyorum. Dürbün ve Nikon arasında bir uyumsuzluk mu söz konusu olabilir ? Yardımcı olabiliecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Merhaba.Foruma hoşgeldiniz. :)

Vizörde görüntü var ama çekilen fotopraf siyah ise kuvvetle muhtemel pozlama hatası yapıyorsunuz.Makineyi ne kadar kullanabildiğinizi bilmediğim için umarım ukalalık olarak algılamazsınız; makineyi "A" moduna alıp öyle deneyin. İşe yaramazsa Manuel modda iso ayarını 400 diyafram ayarını en düşük ve enstantane ayarını ise 2 saniyeye alarak bir çekişm yapın.Yine görüntü olmazsa bambaşka bir sorun demektir. :)
Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]

Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]