Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhaba Adem bey bütçeniz ne kadar? Ay fotoğrafı çekmek için en azından alttaki gibi yüksek zoomlu(10x) bir model düşünebilirsiniz.Makinayı bir tripoda bağlayarak denemeler yapabilirsiniz....
Bir önemli noktada uzun pozlamayı kaç saniyeye kadar izin veriyor?...
Başarılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba,

Bence en ucuz ve fakat işe yarayan (yıllarca kullanabileceğiniz) kamera Canon 350D. Almanya'da sırf gövde fiyatı 390 EUR civarında. Bence gayet iyi bir seçim.
gönderen Adem DEMİRBAŞ
İnternette gezindim. Tercihlerim şöyle;

Nikon Coolpix S550 Fotoğraf Makinesi

Canon IXUS 950 IS

Canon IXUS 960 IS

Canon A 720

Canon PowerShot SX100

Ben bir şeyi satın alma konusunda çok karasız kalıyorum. Onu mu alsam bunu mu alsam hangisini uzun süre kullanırım diye. Ama şu ana kadar hep iyi tercihler yaptığımı söyleyebilirim. Canon 350D'nin Türkiye'deki satış fiyatlarına baktım. Tercihlerimden daha yüksek ancak ikinci el olarak bu fiyat bayağı düşüyor.

Peki optik zoom'un fiyata ne kadar katkısı oluyor?
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba Adem Bey,
Adem DEMİRBAŞ yazdı:... Tercihlerim şöyle;...
Hepsi yeryüzü için çok güzel kameralar ama gökyüzü kullanımında fazla bir şey beklememeniz gerekir bunlardan.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Arkadaşlar ben verdiğiniz bir fotoğraf makinası hakkında bir şey soracaktım. Konuyu pek bölmek istemiyorum.

Kodak ZD710'u biraz inceledim, CCD çipli olduğu yazıyor. Fakat uzun pozlama yapıp yapmadğı konusunda bir bilgi bulamadım, sizin bir bilginiz var mı? Bu olmadığı durumda gökyüzü için pek bir anlamı kalmayacak sanırım(Ay ve gezegenler hariç tabi)
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Adem DEMİRBAŞ yazdı:Gökyüzü konusunda Canon 350D iyi mi?
Evet!
Kullanıcı avatarı
gönderen Gülhan YAŞAR
Adem DEMİRBAŞ yazdı:Gökyüzü konusunda Canon 350D iyi mi?
Canon ve Nikon marka d-slr fotoğraf makinaları konusunda forumumuzda bir çok başlık bulunmakta. Bunları incelemenizi ve d-slr fotoğraf makinası satın almanızı öneririm. Pişman olmayacak ve yıllarca kullanacaksınız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhaba Adem bey yaptığınız sıralama bütçe olarak 700 ytl'ye kadar geliyor,bu durumda hem yeryüzü hemde gökyüzü için tercihiniz mutlaka bir DSLR olmalı....
Mesela:
http://www.teknosa.com/msib21/formlar/c ... BFAD_873_3
başarılar.....
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Arif Bayırlı yazdı:Kodak ZD710'u biraz inceledim, CCD çipli olduğu yazıyor. Fakat uzun pozlama yapıp yapmadğı konusunda bir bilgi bulamadım, sizin bir bilginiz var mı? Bu olmadığı durumda gökyüzü için pek bir anlamı kalmayacak sanırım(Ay ve gezegenler hariç tabi)
Arif pozlama süresi hakkında bir bilgiye henüz erişemedim. Ama LetsGoDigital'e baktımda harika bir ürüne benziyor. Fiyatı da kelepir olunca alsam mı diye düşünmeye başladım...:)

Resim
http://www.letsgodigital.org/tr/17641/kodak-zd710

Resme bakar mısınız? Sizce de "al beni" demiyor mu!

Başarılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Ben de resimden etkilenmedim desem yalan olur :) Zoom özellikleri ve bir kaç detaylı ayarı ile başlangıç için güzel bir fotoğraf makinası olabilir gibime geliyor(en azından öğrenci bütçesine) Gökyüzü için ne kadar uygun olurum onu tam kestiremiyorum :? Uzun pozlaması da varsa artık yeme de yanında yat durumu :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Gülhan YAŞAR
Salih Dinçer yazdı: http://www.letsgodigital.org/tr/17641/kodak-zd710
Resme bakar mısınız? Sizce de "al beni" demiyor mu!
Paranızı biriktirip d-slr almanızı tavsiye ederim. Fotoğraf çekiminde kompak makinalar boy ölçüşemiyor. Pişman olmazsınız.

Bu arada adres çalışmıyor.
gönderen reşit yaman
2 sene önce bu gösterdiğiniz makinenin bir alt modelini almıştım.Başlangıç çekimleri için çok iyiydi ama zaman geçtikçe makine çok yetersiz kalıyor.Benim aldığım makinenin objektifi değiştirilemiyordu.Bu makinenin nasıl bilmiyorum ama değiştirilir objektif yoksa bence alma.Şu an canon 400d rebel kit kullanıyorum ve çok memnunum.Bir kaç gün önce sigma 300mm objektif aldım ve bence parasını son kuruşuna kadar hakediyor.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]