Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Talat Keleş
Sadece genel bilgisayar bilgimle konuşuyorum, genellikle sistem geri yükleme yapmak işe yarar. Programı silerken silinmemesi gereken birşeyler silinmiş yada bozulmuş olabilir çünkü. Her zaman işe yaramasa da denemekten zarar gelmez.
Kontrol paneli > sistem ve güvenlik > yedekleme ve geriyükleme, en altta geri yükle gibisinden birşeyler olması gerek
Kullanıcı avatarı
gönderen alikaya
Ahh windows ahh!..
Garip şişmeler, gereksiz yavaşlamalar, anlamsız kilitlenmeler, zamansız resetler evet bütün bu kabiliyetler windowsa ait maalesef :)
Talat kardeşimin bahsettiği yol etkili olabilir ancak dikkat etmeniz gereken bir husus var, geri dönüş için seçiceğiniz tarihten sonra herhangi bir uygulama yükledi iseniz onlar gider. Belgelerinize herhangi bir zarar gelmez.
Herhangi bir şekilde pcnize bir virüs sızmış olabilir mi? çok faydası olmasa da kurulu, aktif çalışan ve güncel bir antivirüs varmı sisteminizde?
gönderen Şule Kuzpınarı
Eset Smart Security 4 var, uzun zamandır bakmıyordum ama güncelmiş. Şimdi tarama yaptırıyorum. Windows güncellemeleri yüklendi. Kamerada tık yok. Aşağıda linkini verdiğim siteden driverını yükledim. Driverı yüklerken "setup api çalışmayı durdurdu" diyor. Setup api neymiş diye baktım windowsun sitesine; yanlış anlamadıysam şu an işlevinin olmadığı windows installer kullanılması gerektiğini söylüyor. Bunun üzerine güncelleştirmeleri yükledim. Driverı güncelleştirmelerden sonra yükledim yine aynı setup apiden bahsetti. Sistem geri yüklemeyi çok uzun zamandır yapmamıştım. En son çare onu yapayım.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi ... PC900NC/00
gönderen Şule Kuzpınarı
Firecapture, sharpcap gibi programlar. Sanırım başka bir kurulum yapmadım. Verdiğiniz programı da yükledim ama kamera görünmüyor. Aygıt ekleden de yapmaya çalıştım, driverın olduğu yeri gösteriyorum, aygıtı tanımıyor, uygun driverı bulmuyor. Laptop Toshiba. Bir ara hp yazıcı yüklemeyi de bir türlü başaramamıştım. Yüklese de sorun çıkarıyordu. Samsung yazıcıda hiçbir sorun yaşamadım. Bu da marka uyumsuzluğu gibi bir şey mi acaba?
Kullanıcı avatarı
gönderen alikaya
Hayır marka uyumsuzluğu değil, hp yazıcı uygulamaları ticari kaygının son noktasında, doğal olarak son kullanıcılara az bir hizmetle birlikte yük olmayıda eksik etmiyor.
Windowsda ifrit olduğum noktalardan birisidir bu yaşamış olduğunuz, siz düzeltmek için adımlar attıkça o dibe gidişi inatla sürdürüyor.
Sanırım windows 7 sürümünü kullanıyorsunuz, siz Talat kardeşiminde önermiş olduğu geri yükleme seçeneğini değerlendirin. Seçiceiğiniz on geri yükleme noktası sonrası yüklediğiniz uygulamaları tekrar yüklemek durumundasınız, bunu göz ardı etmeyin.
Bu seçenekte olmazsa yazarsınız zaten, bir hal çaresini düşünürüz. ;)
gönderen Şule Kuzpınarı
Evet windows7. Sistem geri yükleme fonksiyonu da çok değişmiş 7'de. Bana 5-6 seçenek sunuyor, onlar da bir kaç saat öncesi. Sorun en az bir gün önceye dayanıyor. Yine de geri yükleme yaptım, sonuç yok. Vallahi, ya laptobu fırlatıp atacağım sinirden, ya da kamerayı. :evil: Beynim sulandı dünden beri yükle-kaldırdan ya. :hasta Bugünlük pes ediyorum. Sabrım şarj olursa, yarın devam ederim. :cry:

Ali Bey, Talat Bey teşekkür ediyorum yardımlarınız için.
gönderen evren85
biliyorum şeklinde iddia etmeyerek bir kaç öneride ben bulunmak isterim.

1- anti virüsü ve güvenlik duvarını devre dışı bırakıp denemek
2- bilgisayarınız da hardiskiniz 2 ye bölünük durumda ise (hurafe olabilir ama bazen nedendir bilmiyorum işe yarıyor bende:) ) tekini c diğerini d ye ya da ikisini de d sürücüsüne yükleme denemesi
3- Firecapture programını bilmiyorum ama ben devamlı program indirip yükleyip deneyen birisi olarak mümkünse 1 2 alt versiyonunu deneyebilirsiniz bazen yine nedenini bilmemekle beraber çalışmayan programlar bu şekilde çalışıyor.

4- illaki dikkat ediyorsunuzdur ama bazı programlar 32 bit 64 bit şeklinde dir sisteminize bir ihtimal uygun olmayan driveri yüklüyor olabilirsiniz
5- Firecapture programını kamera driverindan önce yükleme yapıpta deneyebilirsiniz.

bu söylediklerim ne kadar işe yarar ya da yaramaz bilemiyorum teknik bilgi olarak söylemedim ama yinede alternatif olarak denenebilir. neticede deneme yanılma yöntemi çoğu zaman işe yaramıştır ;)
gönderen mustafa yegin
Arkadaşlar hepinize merhaba. 10'' F4.2 newtonian bir teleskobum var satış bölümünde görebilir ilgilenenler.
Ancak şuan fotoğraf çekmek istiyorum telefonla derin uzay cisimleri görünmüyor
lux değeri düşük kaliteli ve sık çekip yapabileceğim 1.25''lik bir focusere girebilecek uyabilecek bir webcam önerirmisiniz.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]