Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Tamam anladım ama biraz daha beklesemmi diye düşünüyorum belki 0 ürün satan olur bir süre daha bekliyeceğim ben olmazsa alıcam...
Kullanıcı avatarı
gönderen Yuce Doruk
SinanGozcu yazdı:Tamam anladım ama biraz daha beklesemmi diye düşünüyorum belki 0 ürün satan olur bir süre daha bekliyeceğim ben olmazsa alıcam...
Sıfır ürün bulman cok zor Sinan, benim aldıklarımda 2. eldi ikiside kusursuz çalışıyor. Satış fiyatida gayet iyi kap hemen yoksa kaparlar benden demesi :)
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Tamam anladım yüce abi yani diyorsunki linki buraya koymakla ürünün satışını hızlandırdın :))) Ben arıyıp konuşayım bari hemen :D
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
Artık benimde bir spc900 üm var diye bilirm :D Satan kişiyle konuştum yarın yenibosnada buluşup elden alıcagım...
gönderen mehmet fatih özel
sevgili dostlar. 127x900 aynalı teleskobumla fotoğraf çekmek istiyorum. fotoğraf makinem yok. bana tavsiye edeceğiniz hesaplı fotoğraf makinesi hangileridir. teleskop um motorlu değildir. bu şekil foto alabilirmiyim. vebcam dan foto alma imkanım varmıdır.
şimdiden sonsuz teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Evet, rating yol gösterici.. Tabi ilgilenen, yeni webcam almak isteyenlere önemli ipuçları da var, mesela hangi kamera alınırsa alınsın hangi çip olması gerektiği, hangi Toucam'in uygun, hangilerinin uygunsuz olduğu, SPC900NC ve türevlerinden başka bir şey alınmaması gerektiği :) vs
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
bu tabloya göre bendeki PCVC 840K kameraların SPC900 ile tıpatıp aynı olduğunu anlıyorum. Sevindim.

Teşekkürler
gönderen mehmets
"Bu kamera video ile haberleşme için çok güzel fonksiyonlara sahip olabilir. Ancak, astronomi maksatlı çekimler için uygun değil. Min. Aydınlık: 5 Lux. Gök cisimleri çekiminde minimum aydınlık değeri önemlidir. Ne kadar düşük ise okadar iyidir. 840K ve 900NC için bu limit 1 Lux. değerindedir. Bence 840K yada 900NC varken yazdığın kamera ( astro fotoğraf yada video için ) işe yaramaz olarak değerlendirilir." Mehmet Bey;ben Microsoft LifeCam Cinema web cam aldım ve lenslerini söktüm.Şu anda havalar uygun olmadığı için deneyemiyorum.Sizce acaba uygun bir kamera mı?
Kullanıcı avatarı
gönderen A.Aydın Ünlüsaraç
Onur Atılgan yazdı:Evet, rating yol gösterici.. Tabi ilgilenen, yeni webcam almak isteyenlere önemli ipuçları da var, mesela hangi kamera alınırsa alınsın hangi çip olması gerektiği, hangi Toucam'in uygun, hangilerinin uygunsuz olduğu, SPC900NC ve türevlerinden başka bir şey alınmaması gerektiği :) vs
Şimdiye kadar ilk ve tek astro Kameram olan Toucam kullanıyordum.
Geçen hafta hasbelkader SPC900 aldım ve berbat seing te.
"Okadar fark olurmu kardeşim" dedirtti. :) :D
Kendimi DMK almış gibi hissediyorum. :)
Sevgili Onur sonuna kadar haklıymış.

Bundan sonra eskilerle idare etmek yok,
hepsini yeniliyorum. :)
gönderen Şule Kuzpınarı
Çok eski bir başlığı hortlatacağım ama dünden beri sinirlerimi çok gerdi bu spc900nc. İlk kurduğumda çalışıyordu. Dün teleskobu ayarladım, biraz satürn fotosu çekmek istedim. Firecapture denen program bilgisayarı kilitledi, sharcap'in süresi dolmuş. Onları silerken, kamera yazılımını 2 defa yüklediğimi farkedip, birini sildim. Silmez olaydım. Dün saat 21 ile 01 arası sırf kamerayı yeniden yüklemeyle uğraştım. Elimdeki CD eski, netten windows 7'ye göre driver yüklüyorum, Cd'den de Vlounge'ı yüklüyorum kameranın çalışıp çalışmadığını görebilmek için. İkisi bir arada olunca kamera çalışmıyor. Firecapture'ı tekrar yükledim, yine kilitledi. Sharcap yine süresi dolmuş dedi. Virtualdub'ı öğrendim forumdan, o da kamera yüklenmediğinden işe yaramadı. Bugün tekrar denedim kamera yüklemesi için. Zaten driverını yüklerken hata veriyor, hata ayıkla deyince yüklüyor ama çalışmıyor. Bilgisayarda eksik bir program mı var diye şimdi tüm güncelleştirmeleri yüklüyorum. Var mı bunun dilinden anlayan? :hasta
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]