Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
gönderen Deniz Bostanov
C600 e baktım ve malesef Teknosa ile Vatan Computer da bulamadım :cry:
gönderen Deniz Bostanov
Sonunda buldum C600 ü almayı düşünüyorum sizce doğru karar mı ? Bu pazar alıcam da hızlı cevap verirseniz sevinirim.
gönderen Deniz Bostanov
Bu arada bu webcam için adaptör var mı ?
gönderen Deniz Bostanov
Cevap yazabilecek olan var mı acaba ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Mehmet Koyuncu yazdı:Selamlar,

Logitech C910 hakkında bilgisi olan var mı? 5 MP algılayıcısı olduğunu yazan siteler var. Algılayıcı ( CCD yada CMOS ) çözünürlüğünün artması, CCD ile CMOS arasındaki ışık hassasiyeti farkının, teknoloji ilerledikçe azalması göz önüne alındığında, C910 kamerayı astronomi fotoğrafçılığında denemeye değer diye düşünüyorum.
Logitech C600 ve C910 kameraların teleskoba uyarlanması için demontaj ve adaptörleri yaptım.

C600 pozlama ve kazanç ayar hassasiyeti zayıf kalıyor. 900NC bu konuda avantajlı. 2MP çözünürlüğü ile de C600 avantajlı.

C910 ise 5MP sensöre sahip. pozlama ve kazanç ayarları 900NC'den daha güçlü görünüyor. Havalar açtığında ilk fırsatta yıldız testine tabi tutacağım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Bir çok yerde araştırdım ama bir türlü bulamadım Philips SPC 900NC yi.Bulabileceğim yerlerle ilgili bilgisi olan var mı? ...Açıkcası bu hafta sonu yapılması düşünülen etkinliğe yetiştirmek istiyorum..İnternetten bakıyorum ancak "stoklarda yok" ibaresiyle karşılaşıyorum sürekli...
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Ömer çok teşekkür ederim .Hızır gibi yetiştin desem yeridir.Hemen üye olup aldım bile :) umarım kısa sürede elime ulaştırırlar..Tekrar teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
5 dakikada nasıl buldun hemen Ömer helal olsun, hem de bu fiyata.. Ben de rica etsem bi DMK bulur musun ikinci el 100-150 lira civarına.. :) Altında açıklamasında "ben bunu webcam olarak aldım ama msn'de siyah beyaz gösteriyor, üstelik ses de yok, hiç hoşuma gitmedi artık böyle dandik bir kamera için ne kadar verirsiniz bilmem ama satıyorum" yazan bir şey iyi giderdi.. :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Kemal Kaluç
Mehmet Koyuncu yazdı:
Mehmet Koyuncu yazdı:Selamlar,

Logitech C910 hakkında bilgisi olan var mı? 5 MP algılayıcısı olduğunu yazan siteler var. Algılayıcı ( CCD yada CMOS ) çözünürlüğünün artması, CCD ile CMOS arasındaki ışık hassasiyeti farkının, teknoloji ilerledikçe azalması göz önüne alındığında, C910 kamerayı astronomi fotoğrafçılığında denemeye değer diye düşünüyorum.
Logitech C600 ve C910 kameraların teleskoba uyarlanması için demontaj ve adaptörleri yaptım.

C600 pozlama ve kazanç ayar hassasiyeti zayıf kalıyor. 900NC bu konuda avantajlı. 2MP çözünürlüğü ile de C600 avantajlı.

C910 ise 5MP sensöre sahip. pozlama ve kazanç ayarları 900NC'den daha güçlü görünüyor. Havalar açtığında ilk fırsatta yıldız testine tabi tutacağım.

Mehmet bey denemenizi yapabildiniz mi acaba, ben de c910u almayı planlıyorum fakat boş yere de o kadar para vermek istemiyorum. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Philips spc900nc elime ulaştı.Üzerinde yapılması gereken bir kaç sökme işlemi var sanırsam daha önceki yazılanlardan onu anladım :) ..ancak bunu resimli olarak görmediğimden nasıl yapacağımı bilmiyorum.Yapan arkadaşlarım biraz daha detaylı tarif etme imkanları varmı acaba.Zar zor bulmuşken :) ziyan etmeyeyim.

Webcamın merceğini tutuğumda sağa sola dönüyor.Ancak çıkmıyor.Onu çekip çıkaracağım mı?...
gönderen Özgür Topcu
Lensin önünde bir koruma kapağı var güçlüce bastırıp onu yerinden sökebiliyorsun, güzel bir şekilde tek parça çıkıyor yerinden sonrada lensi sola doğru çevirerek sorunsuz bir şekilde çıkartabiliyorsun :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Celestron C8-SGT

İyi bayramlar. Olur görüşmek üzere[…]