Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
Atilla Yalçınkaya yazdı:Ümit bey,bu hikayeyi burda anlatmanız için UFO culardan kaç para aldınız söyleyin lütfen :mrgreen: malum tüm UFO hikayeleri uydurmaymış,sizinki neden gerçek olsun ki :kanit rüya görmediğinize emin misiniz :?:
Amacınız ileride bu konuyla ilgili kitap yazıp zengin olmak değil mi :mrgreen:
Ben UFO diye ortaya çıkan herkesin sahtekar olduğnuu yazmadım.. Ortaya belge diye sunulan şeylerin sahte olduğunu söyledim.. Çünkü gösterilen nerdeyse her şeyde bir "falso" olduğu ortaya bir şekilde çıkıyor.

UFO yada açıklayamadığı başka bir şey gördüğünü iddia eden biri elbette samimi olabilir, herkese sahtekar demiyoruz ki?

Gökyüzünde vızır vızır uçan onlarca farklı cisim var, nükleer bombaların 50 sene önce icat edildiği bir dünyada yaşıyoruz, gökyüzünde uçan kaçan bir şey görmek çok şaşırtıcı değil. Bunun yanı sıra atmosferik olaylar da çok olabiliyor, ne olduğunu bilmediğimiz (benim bilmediğim daha doğrusu) onlarca atmosfer olayı da var, her birini duyduğumda şaşırarak okuyorum meğerse böyle bir şey de varmış diye. Atmosfer olaylarına üstelik insanların da etkisi olabiliyor gerek lazerleri gerek ışıkları yada diğer dolaylı etkileriyle.. Kendi dünyamız hakkında bile amatör astronomlar olarak bilmediğimiz birçok şey varken insanların bilmedikleri olayları başka şeylerle bağdaştırmaması için sebep yok. Bunlar doğal, zaten değerli olan şey, insanların hemen ufo gördüm diye sağa sola anlatmasındansa "yahu ben bir şey gördüm ama bunun ne olduğunu bilmiyorum, dur bir araştırayım" diyip olaya "merak faktörüyle" yaklaşmasıdır. Ümit bey'de de bunu görüyor ve takdir ediyorum.
Ögetay yazdı:Bu depremin aslında Nikola Tesla'nın bilinçsizce kullanılmış olan deprem makinesinin yaptığına dair söylentiler var.Kendi hayatının kitabını okurkende Mark Twain'in sözlerini ele alıyorlar ve orada anlattıklarında elinde ateş topu tuttuğunu,elektrikler saçtığını fakat üzerinde gezdirdiği halde yanmadığını anlatmış.Ne derece doğrudur bilemeyeceğim ama deprem öncesi gökyüzünde kırmızı ateş topu gördük diyen o kadar çok kişi var ki konunun birbiriyle çakışması olaya gerçekçilik katıyor.
Bu konuda benim anneannem yaşadığında bana anlatmıştı.
Akşam saatlerinde kırmızı bulutların gökyüzünde gezindiğini, sabaha karşı tuvalete kalktığında da balkonda otururken turuncumsu bir alev topunun sanki toprağa girdiğini görmüş. Hemen ardında da deprem gelmiş. İleti geçmişi incelerseniz eskiden ufo'lara inandığımı görebilirsiniz. Nedeni bu tarz olaylardı...
Saygılar...
Bu konuda benim anneannem yaşadığında bana anlatmıştı.
Akşam saatlerinde kırmızı bulutların gökyüzünde gezindiğini, sabaha karşı tuvalete kalktığında da balkonda otururken turuncumsu bir alev topunun sanki toprağa girdiğini görmüş. Hemen ardında da deprem gelmiş. İleti geçmişi incelerseniz eskiden ufo'lara inandığımı görebilirsiniz. Nedeni bu tarz olaylardı...
Saygılar...
Bu bulutlar deprem ışığı olabilir.Birsürü tanık var.Böyle ışık gördükten sonra deprem olduğunu gören.
deprem ışığı ne olabilir ki?Deprem bir ışık mı yayar?
Öncelikle şunu söyleyeyim böyle olayları hemen bilim dışı olaylara yani ufolara vs.bağlamamalıyız.İnsanoğluna ilginç gelen olaylar için insanoğlu yine ilginç çözümler üretmiştir.Mesela Bermuda Şeytan Üçgeni'yle ilgili olarak da ufolardan bahsedilmiştir.Ama en sonunda bilimsel bir çözümle yaşanan olayların nedeni bulunmuştur.Deprem ışıklarıyla ilgili olarak da okuduğum bir yazı:
Lafreniere ve Persinger, piezoelektrik etkisi olarak tanınan, bazı kristallerin, basınç altında elektrik üretmeleri olgusunun üzerine gittiler. Fayların iki yanının zıt yönlere ilerleme eğilimi, fay üzerinde, eninde sonunda depremle sonuçlanan yüksek gerilmeler oluşturabiliyor. Belli bir noktada odaklanan tektonik gerilmenin, gökyüzüne doğru uzanan, geniş ve güçlü bir elektrik alanı sütunu oluşturabileceğini düşündüler. Böyle bir elektrik alanı, özel koşullarda, havanın iyonize olmasına ve ortaya ışık saçan kütleler çıkmasına neden olabilir. Bu model, Tektonik Gerilme Kuramı (TST: Tectonic Strain Theory) adı altında, deprem ışıklarına açıklama getiren ilk ve en güçlü kuram olarak kabul edilegeldi. Öte yandan bu kuram, zamanla yenilenip geliştirilmiş. Sözgelimi, piezoelektrik etkinin yanısıra, radon ve bazı diğer gazların salınması ve kemoilüminesans da dikkate alınmış. Son gelişmelerden biri de, belli bir bölgedeki deprem ışıklarıyla, o bölgedeki deprem merkez noktaların sayıca çokluğu yerine, depremlerin büyüklüğüyle ilişkilendirilmesi.
Tektonik gerilme, belli bir bölgedeki deprem ışığı gözlemlerinin çokluğuna iyi bir açıklama oluyor. Bununla birlikte, olaylar teker teker incelenirken, gerilmenin varlığına artı etki yapan belli geçici olaylar da tartışılıyor. Bunlardan biri, fay sistemine doğru hareket eden su kütlelerinin varlığı. Tutulmaların ve jeomanyetik fırtınaların, tetikleyici etkisi olduğu düşünülüyor.
Bu konuyla ilgili olarak yazılan yazının sadece bir bölümü.Kaynak:http://www.sismikaktivite.org/makaleler ... siklar.asp
Bugun bir gazete`de Uzay Araştırma Merkezi ile ilgili bir haber vardı. Habere göre Hükumetler UFO lar la ılgılı sakladıgı dosyalar varmış Özzellikle Türk Hükumeti ve MİT in sakladığı birçok dosya varmış. Uzay Araştırma Merkezi bütün bunların halka açıklanmasını ve evrende yanlız olmadıgımızı halka belırtılmesını istiyor. Habere göre birçok Türk savaş uçağı UFO ların tacizine uğramış. MİT`in sadece UFO larla ilgili bir bölümünün oldugu sölüyor Uzay Araştırma Merkezi. Bakalım neler olucak.
Hiç bir şey olacağı yok. Bu türden deli saçması iddaalar 50'ler den beri UFO'cular tarafından sürekli öne sürülüyor. Yeni ve elle tutulur hiçbir yanı yok. Böyle haberlere itibar etmeyiniz ve tek doğru yol olan bilimden şaşmayınız. Bunlarda en ufak bir doğruluk payı olsaydı herhalde 60 senede elle tutulur bir kanıt ortaya çıkarılırdı. Böyle büyük bir sırrın hele de herkesin gözü önüdeyken 60 sene boyunca milyarlarca insandan saklanabileceğini düşünmek en hafif tabirle saflık olur.
Gerçekten de bu konu da yorum yapılamaz. Dünya da haberimizin olmadığı o kadar çok şey oluyor ki ... NASA sözde belki herşeyi açıklıyor ama kim bilir belikde neleri saklıyor. Onun için en iyisi kafa yormamak. Buarada " FOURTH KIND" filmini öneririm. Dünya dışı varlıklara inanmayan biri olarak filmi izlediğimde Acaba mı? dedim. Gerçekten çok etkileyici film. Tavsiye ederim. ;)
Dünya dışı varlıklar gerçekten dünyaya gidip geliyor olsalar ve bunu bilen birtakım insanlar olsaydı inan bunu saklamak mümkün olamazdı. Bazı insanlar hayatları pahasına da olsa bunu açıklarlardı. Dünya dışı varlıkların olup olmaması konusuna gelince biraz farklı düşünüyorum. Milyarlarca yıldız içeren milyarlarca galaksinin sayısız gezegenleri içerisinde bir tek dünyada yaşam olması bana pek mantıklı gelmiyor. Bu yüzden de SETI projesinin ateşli bir destekleyicisiyim. Ha radyo teleskobum yok adamlara para da gönderemiyorum ama en azından tüm bilgisayarlarımda BOINC ve SETI@home kurulu ve bu şekilde destek olmaya çalışıyorum. :) Yıldızlararası yolculuk en ileri teknolojileri bile oldukça zorlayacak bir şey gibi geliyor bana. Aya gidebiliyor olmamız sizi yanıltmasın, şöyle bir kıyaslama yapacak olursak aya gidebilmek yıldızlara gidebilmek gibi bir şey olsaydı bizim teknolojimiz değil uçmak ancak yerimizde zıplamak gibi birşey olurdu herhalde ...
Evet dedıgıne katılıyorum bende bu sonsuzlukta yalnız oldugumuza ınanmıyorum , mantıklı dusununce gercekten saçma gelıyor. Buarada zaten rakamlara göre UFO görenlerın sayısı Dünya`da 16 Milyon . Bilinmeyen birşey için 16 Milyon tane tanık gercekten fazla.=)
Buarada zaten rakamlara göre UFO görenlerın sayısı Dünya`da 16 Milyon . Bilinmeyen birşey için 16 Milyon tane tanık gercekten fazla.=)
Burada neyi kastetiğini anlayamadım. Bana hak verdiğini belirtmek için söyledi isen teşekkür ederim ama UFO'ların kanıtı olarak öne sürüyorsan üzgünüm ki artık ben bu konuda tartışmayı bırakacağım ve cevap vermeyeceğim.

Sakın alınma ve yanlış anlama ama yaş 23 iken insan böyle sansasyonel şeyleri daha fazla kabul etme eğiliminde oluyor ama 30 ları geçince hepsi geçiyor :) ( O yaşların biraz öncesinde ben de Eric Von Daniken okurdum düşün yani :) )

Sevgiler ...
Herhangi bir insanın uzaylılar tarafından kaçırıldım sözüne bakılarak bunun doğru olduğuna nasıl karar verebiliriz?En başta kişi yalan söylüyor olabilir.Ya da akıl sağlığıyla ilgili sorunları olabilir.Bir çok faktör var.Bir diğeri de sözde ufo fotoğrafları.Bu fotoğraflar da ya fotoğraf üzerinde bir takım işlemler uyguluyorlar,ya da bir uçağı,bir yıldızı,herhangi yuvarlak bir cismi çekerek insanları sanki ufo fotoğrafı çekmiş gibi kandırmaya çalışıyorlar.Bu sözde bilim konularıyla ilgili Tübitak yayınlarından "Yanlış Yönde Kuantum Sıçramalar"diye bir kitap var.Burada ufolardan bahsediliyor,onları görenlerin,sözde onlar tarafından kaçırılanların vs.doğru olmadığı nedeniyle birlikte anlatılıyor.
yazdılarınızı okudum çok sacma konusuyorsunuz bu konu ile ilgilenen o kadar çok insan varki onların ne düşündükleri ve ne bildikleri sizler için önemli degil bununla ilgili para kazananlar vardır ona birsey demiyorum ama bu evrende yalnız degiliz cünkü sana bir gercegi söyleyeyim bizde uzaylıyız nerede yasıyoruz uzayda bir gezegenin üzerinde demek oluyorki bizim gibi yasayanlarda vardır yok dersen kendı yasamınıda yok dersın ınkar edersın o zaman bırak uzayı arastırmayı neden arastırıyorsunuz bu bızım ıcın bır tutku senınde gezegenlerı arastırmak bır tutku o zaman baskaları adında bırsey yazarken 1 degıl 2 kere dusun ve oyle yazı yaz en sevmedıgım kısıler kendını beyenmıs kısılerdır .
Sevgili Erkan
en sevmedıgım kısıler kendını beyenmıs kısılerdır .
Bu foruma katılan herkes iyi kişidir.

:?: :oku :kanit sonra ilerde :aah yapma.
Milyarlarca yıldız içeren milyarlarca galaksinin sayısız gezegenleri içerisinde bir tek dünyada yaşam olması bana pek mantıklı gelmiyor. Bu yüzden de SETI projesinin ateşli bir destekleyicisiyim. Ha radyo teleskobum yok adamlara para da gönderemiyorum ama en azından tüm bilgisayarlarımda BOINC ve SETI@home kurulu ve bu şekilde destek olmaya çalışıyorum.
Sevgili Erkan yukarıdaki gibi bir yorum yaptığımı ve bir çok arkadaşın da aslında bana ve dolayısı ile de ona katıldığını pek farketmeden biraz fevri davranmış. :) Bizim de itirazımız işin şarlatanlarına sadece ... Yoksa gerçekten bilimsel olarak bu konu ile ilgilenen pek çok insan var şu dünyada ...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

It is the graphic designing software for Windows P[…]