Her ay bir yazılım incelemesi yapacak biri aranıyor!

Gökbilim Dergisi hakkındaki görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz...
Kullanıcı avatarı
Salih Dinçer
İlgi düzeyi: Gökyüzü Gezgini
Teşekkür etti: 0
İletişim:

Mesaj gönderen Salih Dinçer »

Çağrı Erdoğdu yazdı:Farketmez eninde sonunda hepsi gerekli. starry night da var o listeye eklenebilir. paralı ürünlerde illegal yollardan bahsedilmeyip hassas davranılmalı.

yazılımın amacı, kullanımı, püf noktaları, ekran görüntüleri ve nasıl ulaşılabileceğinden bahsederek güzel bir yazı çıkartılabilir.
Madem öyle, o zaman abece (alfa-beta) sırasına göre hazırlayalım. Ne dersiniz? Gerçi ilk harf ile başlayan ve benim ilk defa duyduğum var ama CDC ile başlamak en akıllıcası çünkü en zorlarından biri.
Çağdaş Çalış yazdı:Merhaba Tahir Abi,

Bence;

:arrow: Senin hazırlaman daha uygun.
:arrow: Zaman önemli değil.
:arrow: Türkçe'ye çevrilmiş haliyle CDC incelense daha iyi olur.

Saygılar...
Bence de, Tahir ağabey (okunuşta abi denilebilir) bu yazılımı en fazla kullananlarımızdan. Eğer vakti olmazsa ben de yapabilirim ama ara sıra kendisinden yardım isteyebilirim...:)

Aslında bir kişiye değilde "çeviri gurubu" gibi birden fazla kişiye verilmesi kanaatimce en doğrusu. Yani yazıyı biri hazırlar diğerleri katkıda bulunur. Böylesi çoğunluğun anlayacağı tarzı bulmamıza yardımcı olur. Çünkü herkes kendi anladığı şekilde anlatır!

Başarılar...
Kullanıcı avatarı
Çağrı Erdoğdu
Forum Yöneticisi
İlgi düzeyi: Gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen Çağrı Erdoğdu »

Salih, CDC'yi şimdilik es geç. Tahir abi ve Çağdaş epeydir o konuda düşünüyorlar ve uğraşıyorlar. Er ya da geç bir şey çıkaracaklar. Türkçeleştirmesi bitince türkçe hali ile incelemesini onlar yazsalar daha uygun olur. Yani hemen sonuçlanacak gibi değil şimdilik.
Lütfen Astronomi ve teleskop ile ilgili sorularınızı özel mesajla sormayınız. Forumda sorarsanız daha çok kişi tarafından okunup cevaplandırılacaktır.
Kullanıcı avatarı
Ozan Kanbertay

Mesaj gönderen Ozan Kanbertay »

Selamlar;
Salih, CDC'yi şimdilik es geç. Tahir abi ve Çağdaş epeydir o konuda düşünüyorlar ve uğraşıyorlar. Er ya da geç bir şey çıkaracaklar. Türkçeleştirmesi bitince türkçe hali ile incelemesini onlar yazsalar daha uygun olur. Yani hemen sonuçlanacak gibi değil şimdilik.
Ben de geçen sene boş vakitlerimde Cartes du Ciel'in yeni versiyonunu Türkçeleştirmeye çalıştım.Uzun süre ara vermiştim. En son ,1026 maddeden 154 tanesi kaldı.Aslında son versiyonumda sadece 20 madde kalmıştı ama onu bulamıyorum şu an.Eğer Tahir Bey ve Çağdaş Bey uğraşacaklarsa bunun üzerinden devam edebiliriz.Olumlu yanıt verirseniz dosyayı sizlere yollarım.
Kullanıcı avatarı
Tahir Şaban

Mesaj gönderen Tahir Şaban »

Merhabalar,
Ozan Kanbertay yazdı:Ben de geçen sene boş vakitlerimde Cartes du Ciel'in yeni versiyonunu Türkçeleştirmeye çalıştım.Uzun süre ara vermiştim. En son ,1026 maddeden 154 tanesi kaldı.Aslında son versiyonumda sadece 20 madde kalmıştı ama onu bulamıyorum şu an.Eğer Tahir Bey ve Çağdaş Bey uğraşacaklarsa bunun üzerinden devam edebiliriz.Olumlu yanıt verirseniz dosyayı sizlere yollarım.
Çok memnun olurum. Tekrar tekerleği keşfetmeye gerek yok, emeğiniz boşa da gitmesin.

Ben zaten asıl kullanımı ile ilgili bir şeyler yazmak istiyorum.
Yıldızlı geceler dilerim!
Tahir Şaban
Kullanıcı avatarı
Çağdaş Çalış
İlgi düzeyi: Amatör

Mesaj gönderen Çağdaş Çalış »

Merhaba,

Ozan Bey'den çeviri dosyasını aldım. Çok az çeviri kalmış onuda tamamladığımızda, kullanıma hazır olacak.

Şimdilik hoşçakalın...

“Dergi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir