İlk Tepkiler

Gökbilim Dergisi hakkındaki görüşleriniz, önerileriniz, eleştirileriniz...
Kullanıcı avatarı
Salih Dinçer
İlgi düzeyi: Gökyüzü Gezgini
Teşekkür etti: 0
İletişim:

Mesaj gönderen Salih Dinçer »

Ozan Kanbertay yazdı:Selamlar;

Ben de emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.Çok başarılı bir çalışma olmuş.Eminim gün geçtikçe dergi daha da gelişecek,mükemmelleşecektir. Ayrıca,yanlış bilmiyorsam Türkiye'de ilk amatör gökbilim dergisi de bu dergi. Emeği geçenlere teşekkürler...
Aslında bu dergi ilk değil, başka çalışmalarda var. Hatta şu an basılı bir dergimiz de var, ama maddi sıkıntı çekiyor! Bu konuda forumda bir şeyler söylenmişti.
Çağrı Erdoğdu yazdı:
Salih Dinçer yazdı:Sürüm (version) eski galiba, baksanıza 1.0.7! Şimdi güncelleyeceğim ve benden ikinci bir cevap gelmezse sorun yok demektir. Ama 'browser optimization" diye bir olay olduğunu hatırlatarak Linux'dan Windows'a, eski sürümden yenisine orta yolu bulmayı öneriyorum. Böylece farklı farklı tarayıcı kullanan arkadaşlara ulaşabilmek kolaylaşır. Özellike 'internet cafe' ve üniversite gibi ortamlarda güncel olmayan sürümler olası...
o satırı kaldırdım umarım etkili olur. eski sürümlerde nasıl görünür bilemiyorum ama ben ff ve ie son sürüm kullanıyorum o yüzden kontrol edemiyorum.
İnşaallah, bu konuda artık çok vakit ayıramıyoruz. Eskinden ADSL yoktu ve en ufak resmin boyutunu bile en iyi şekilde 'optimize' etmeye çalışıyorduk. Şimdi ise sayfalara bakıyorum da gereksiz bir sürü etiket (tag) ve MB.'larca sayfa!

Başarılar...
Kullanıcı avatarı
Ozan Kanbertay

Mesaj gönderen Ozan Kanbertay »

Selamlar;
Aslında bu dergi ilk değil, başka çalışmalarda var. Hatta şu an basılı bir dergimiz de var, ama maddi sıkıntı çekiyor! Bu konuda forumda bir şeyler söylenmişti.
Salih Bey bundan haberim yoktu,bilgilendirdiğiniz için teşekkürler... Yalnız bahsettiğiniz gibi içerik biraz ağır geldiyse, o zaman derginin ismiyle bağdaşmayan bir durum var demektir.Sonuçta amatör etkinlikler herkesin anlayacağı düzeyde olmalı. Ama yine de merak ediyorum, önceki sayıları inceleyeceğim.
ayse nur topbas
İletişim:

Mesaj gönderen ayse nur topbas »

Ben dergiyi aradım ama bulamadım.İnternette kapağını görünce içeriğine bakmadan ne kadar güzel bir dergi olduğunun farkına vardım

“Dergi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir