Gokbilim.com tanışma ortamı.
#116594
Merhaba arkadaşlar, ben bir video yapma hazırlıgindayim. Videnun teması ise başlığın ta kendisi. Dilerseniz sizde bir-iki cümle ile duygularinizi yaziverin. Astronomi sizin için. nedir?.. Pek çok kişiden bunları alıp birleştirip videoyu olusturcam. Birde kisinin sözünü üzerine yazacağım ona ait bir kişisel fotografi ya da astronomi temali bir fotograf lazim. Teşekkürler. . :))
#116635
Cevap vermekten en çok keyif aldığım sorulardan birini sormuşsunuz. Yalnız, cevap vermeden önce bu videoyu oluşturma amacınızı öğrenebilir miyiz?
#116738
Forumda daha aktif olduğunuz ve sadece bu başlıkla sınırlı kalmadığınız takdirde, isteğinize daha çok kişi yanıt verecektir. Bunu hatırlatarak sorunuza cevap veriyorum.

"Önce yıldızları dinlemekle başladı her şey. Geceleri öten cırcır böceklerinin sesini, yıldızların sesi zannederdim küçükken. Sonra yıldızları okumakla devam etti maceram ve okuduğum her satırı gökte ararken buldum kendimi. Şimdi ise onları görüyorum ve göremeyenlere gösteriyorum. Onlarla tanışacağım günü ise sabırsızlıkla bekliyorum."
#116973
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu form muhteşem emeği geçen herkese çok teşekkürler. Yaklaşık 5 gün önce lisans eğitimimden mezun oldum ve kız arkadaşım mezuniyet hediyesi olarak Lizer 114f1000eq 1000mm marka teleskop almış. Çok mutlu oldum ve hevesle kurulumunu yaptım ilk denememde sadece bulanık görüntüler gördüm ve hayal kırıklığına uğradım yaklaşık 1 saat önceki denememde ise bu forumdaki önerileri okuyarak gerekli işlemleri netlemeleri yaparak aya çok net bir şekilde baktım. Teleskopun yanında 25mm 10mm ve 4 mm mervek var ve ayrıca güneş ve ay filtresi var. Benim sorunum şu bu teleskop iyimidir. Ayrıca ben mars satürn vb gezegenleri gökyüzünde nasıl bulacağım . Yardımcı olursanız sevinirim
Our excellent online Test-king - ccna security training programs will Test-king istqb certification lead you to success in the We also offer latest passguide and with 100% success guarantee. Our rasmussen.edu is rare in IT world.
En son kanwal tarafından 20 Mar 2015, 13:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
#116979
Yanlış yerde sormuşsun sanki sorunu.
Kendi kendine Takashi alacağına, kız arkadaşından Lizer gelsin daha iyidir. Bu açıdan o teleskop harika diyebiliriz :) (Lizer kullanan diğer arkadaşlar sevinmesin.. Hediye olarak alanlar kendi aralarında sevinmeye devam edebilirler, arka taraf sesssizzzz.)

Stellarium programını akıllı telefon yada bilgisayara kurup gökyüzünü tanımaya başlayabilirsin. Neyin nerede olduğunu baktığın hedefin ne olduğunu program vasıtası ile öğrenebilirsin. Satürn de halkayı görürsün ama Mars Venüs vs de sadece ışık noktası göreceksin moralini bozma.

Kolay gelsin.
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]