Gökbilim

Royals Rumblings - Information for November 1, 201[…]

Günün Gökbilim Görüntüsü üzerine tartışıyoruz.
çok güzel dediniz salih bey

Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim. a.einstein

şöyle dünya ya baktığımızda herkez para kazanma hırsıyla kafalarını kaldırıp bi gökyüzüne bakmıo

hayatı boyunca çalışmış ama nerede yaşadığı hakkında bir fikri olmadan bu kainattan göçüp gidiolar
bu ülkenin sizler gibi meraklı, ve hayal güçü güçlü kişilere ihtiyacı var.
ne mutlu bilim yolunda yürüyenlere
insanlar olunce cesetlerını gorurlermıs oyle duymustum .kımısı olunce cesedını yaktırıyor.kımısı gomuluyor.aslında bn oldukten sonra benı uzaya bıraksalar acaba evren benı kabul edermı .yoksa benı bır cop yerıne mı koyar :)
İşin aslına bakarsanız herkes böyle durabilmeyi ister istemesine de, heralde aklı önündeki düğmelerde olurdu. Muhtemelen de keyfini süremezdi görüntünün. Düşünsenize arabanıza biniyorsunuz kontağı çeviriyorsunuz ama çalışmıyor. İniyorsunuz, çevrenize "arkadaşlar bir el atın" diyorsun ve itip çalıştırıyorsunuz. Çalışmazsa otobüsle gideceğiniz yere gidiyorsunuz.

Ya yukarıda?

Modüldekiler "hadi artık dön, çorban soğuyor" dediklerinde siz ateşleme düğmesine basıyorsunuz ve şöyle soğuk bir titreşim parmağınızın ucunda:

Tık !
Salih Dinçer yazdı:Merhaba,

Kendinizi bir an için veya istediğiniz kadar aşağıdaki astronot yerine koyun. Tıpkı çocukluğumuzda hayal ettiğimiz gibi! Her yer olabildiğince geniş; ürkütücü ama dünya var! Size güven veren mavi dünya... :o

Artık cesaret edebildiğiniz kadar dolaşın. Hayal bu ya, üzerimizde yakıtı sonsuz olan bir kontrol aracı var. İsterseniz aya gidin veya acıkana kadar güneş sisteminde dolaşın. Ne kadar dolaşırdınız?
Resim
http://www.bulutsu.org/ggg/?gun=070916

Sevgiler, saygılar...

Bu astronot muhtelemen Dünya'nın çekim gücüne kapılmış.Artık oda Dünya'nın [ Astronot Eldivenleri , Not defterleri ] gibi bir uydusu :D Hayalde olsa insan söylediklerimi düşününce Güneş etrafında dolaşamayacağını anlıyor ve hayalleri resmen suya düşüyor :D
Ben de bazen yeryüzünde okyanus ortasında, uzay boşluğunda da Dünya'yı görebileceğim menzilde ama Dünya'nın çok uzağında unutulduğumu hayal eder, ürperirdim ("Open Water - Açık Deniz" diye sineması vardı bunu öykü edinen). Çaresizlik içinde oksijenimle birlikte benim de tükeneceğim anı beklerken manzaralardan ne kadar zevk alınabilir ki... Sevdiğim bütün herkes, her şey o güzel mavi kürenin üzerinde, hiçbirinin senden en ufak bir haberi yok. Sense tek başına, biçare... İnsan tuhaf oluyor. (Dünya'ya yaklaşma şansın olsa bile atmosferin seni saniyeler içinde kül edeceğini biliyorsun. İnsanın kanı donuyor)