Gökbilim
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Günün Gökbilim Görüntüsü üzerine tartışıyoruz.
gönderen Ömer Ekim Genel
#2918
Gerçektende güzel.Sanırım özel bir renklendirme tekniği var.İyi çalışmalar.
gönderen mesut kaya
#3275
emgine saglık.....
#9413
Merhaba,
ali altan yazdı:... Nasıl yapıyorlar böyle şeyleri?...
Pelikan bulutsusunu soruyorsanız, ekvatoryal kundaklı bir teleskop, bir Canon DSLR (mümkünse kızılötesi filtresini gök resimlerine uygun bir filtre ile değiştirip) ve 1 saat poz verin, yeter.
Görmek istiyorsanız, yazın Kuğu burcunda "Deneb" yıldızı yakınında. Bir UHC veya OIII filtresi kullanmanızı ve karanlık bir yerden bakmanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
#9414
Gerçekten etkleyici bir vidyo, teşekküler...

Gönül isterdi ki teleskopumuzu gözümüze yaklaştırdığımızda elimizdeki bir kumanda ile böyle bir yolculuğa çıkmak! Eminim böyle bir cihazı yapmayı başaran zengin olurdu. Canlı canlı zahmetsizce gökyüzünde dolaşmak. Halbu ki vidyodaki her bir kare için dakilarca pozlama ve emek harcanmış. Şimdiki teknoloji ile bu mümkün değil ama bir gün olmayacağını kimse söyleyemez!

Sevgiler, saygılar...
gönderen Adem DEMİRBAŞ
#25096
Ben izleyemedim. Tıkladım ok'a ama yaklaşık 15 MB gitmesine rağmen açılmadı vidyo.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
#25114
Bundan önceki iletimde verdiğim YouTube adresini kullanabilirsiniz. Gerçi bu site Türkiye'de yasaklı ve girebilmek için bir takım ayarlamalar yapmak gerekiyor...:evil:

O zaman şöyle yapalım. Bahsi geçen GGG'de yer alan vidyo bir MOV uzantılı QuickTime dosyası. Bunu açabilmek için ilgili yazılımı Apple'ın sitesinden çekebilir ya da QuickTime Alternative yazılımını kullanabilirsiniz.

Bu vidyoları seyredebilmenizi sağlayan yazılımlar çeşitli 'codec' paketleri ile birlikte de geliyor. Ama fazla vakit ve kota harcamadan QuickTime'ın alternatif sürümünü çekmenizi öneririm. Çünkü Apple yazılımı çok şişirdi. Sadece bu tür vidyoları izlemek için onlarca MB. çekmek gereksiz. Şimdi baktımda iTunes 64 MB. geçmiş! Oysa diğeri 10 MB. civarında...:)
gönderen Adem DEMİRBAŞ
#25122
QuickTime Alternative bilgisayarımda yüklü. Normal youtube açılmıyor evet. Ama www.ktunnel.com'dan girdim. Sonra Begin Browsing seçeneğine tıkladım youtube açıldı. Linkteki uk yazısı yerine www yazdım ve linki gereken yere yapıştırdım. Sonuçta izledim. Gerçekten harika!