Gökbilim
Amerikadan bavul ile teleskop getirmek

Arkadaşlar kolay gelsin. Amerikadan 2 arkadaşım ge[…]

Because they are a source of pride, many people we[…]

ilan günceldir.. fiyatlar düştü

Eğitim Önerisi Almak İstiyorum

Gök bilimine çok meraklıyım. Ama bu ko[…]

Günün Gökbilim Görüntüsü üzerine tartışıyoruz.
gönderen Emre Evren
Her gün neleri özleriz ?

Her sabah uyandığımızda neleri özleriz ? Çay, simit, ılık bir duş, belki 10 dakika daha uyku..
Peki ya aklını ve gönlünü sonsuz genişlikdeki evrenin sayısız renkli yıldızlarına, gökadalarına ve bulutsularına kaptırmış, gökbilimi evinin rahatında bir bardak sıcak çaydan gecenin örttüğü yorgan altındaki tatlı uykuya değişebilen " bizler gibi gök aşıkları " neleri özler her sabah ?

Ben bir gök aşığıyım, benim aşkım 10 yaşında bir çocuğun komşunun güzel gözlü kızına uzaktan aşkı kadar platonik umutsuz ama saf, zincirli prenses Andromeda için göklerde canavarlarla boğuşan Kahraman Perseus'un aşkı kadar tutkulu ve asla erişemeyeceğim birbirinden heybetli gökadalar kadar derin ve büyük.

Ben göklerdeki ulaşılmaz güzelliklerin aşığıyım, daha ilk okul ödevlerimi yaptığım kitapların arasına sıkıştırdığım gökbilim kitaplarındaki belirli belirsiz çekilmiş ve baskı hatalarıyla bambaşka formlara dönüşmüş gök resimlerinin hayali ile fukara bir tutku ile başlamış bir tutku benimki.

o yüzden interneti kıyısından yakalamış benim çağımdakiler için sabah çayından, on dakikalık tatlı sabah uykusundan daha değerlidir, kıymetlidir bir sayfayı kaplayan renkli berrak bir gökyüzü fotoğrafı.

Sevgili bulutsu.org, şimdi 26 yaşına giren ve çocukluğunun tek kanallı tvli yıllarında bir parça gök fotoğrafı ile tüm evreni hayallerine sığdırabilen bendenizi her gün keyifli Türkçe anlatımınızla birbirinden renkli fotoğraflarla hayallerin en tatlısına sürüklediğiniz için size şükranlarımı sunuyorum, iyi ki varsınız ve umuyorum daha nice renkli hülyalar ile bizleri buluşturacaksınız.

3. altın yılınız kutlu olsun...

saygılarımla...

Emre EVREN
gökbilim.com