Gökbilim

Chui introduced the co-ordinators to the new Virtu[…]

Guardian Review for Juan Carlos

Yesterday's Education Guardian featured a review o[…]

Virtual School to Close

I thought you might be interested in reading this […]

The Virtual School is “made for European tea[…]

Günün Gökbilim Görüntüsü üzerine tartışıyoruz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Tahir Saban yazdı:Merhaba,
Salih Dinçer yazdı:...dün gece ilk defa Kraliçe takımyıldızı (W şekline benzer) yanındaki M103 ile biraz aşağa kalan çift yıldız kümelerini gördüm...
Tebrik ederim!

Bu arada, bir soğuk hava kütlesinden sonra havanın geçirgenliğinin iyi olma ihtimali çok yüksektir. Sıcak hava kütlesinden sonra tam tersi...
Teşekkür ederim,

Açıkcası üşümeyi saymazsak yaz harici gözlem yapmayı daha çok seviyorum. Hava açıksa diyebilirim ki yazdan daha çok gözlem yapabilmişimdir. Herhalde bu havanın sakinliğinden olsa gerek. Zaten yazın sıcaklar ve sivrisinekler büyük dert...:)
Tahir Saban yazdı:imzanızdaki görüntüler kendi çektiginiz resimler mi???
Estağfirullah,

Onlar benim gözlemlediğim cisimlerin hatıramdaki bir yansımaları. Hep orda dursunlar ve hatıramı taze tutsunlar diye koymuştum. Üçüncü bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için kaldırdım. Sanırım şu şekilde daha anlamlı. Çünkü gözlem sırasına uygun ve gözlemleri ayırarak tam bir gözlem hikayesi var orada. Toplasak belki günler eder...:)

Dip Not: Sonunda NGC kataloğundaki seriye geçebildim. Hata yakınlardaki N957 ile 1027 de niyetlendim ama çok uğraştıysam da gördüm diyebilecek kadar değil!

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Muaz Erdem
selamunaleykum
GGG sitesinde emeği geçen herkese çok teşekkürler.Greçekten çok beğendim.Bu arada TÜRKÇEMİZE SAHİP ÇIKALIM!!!
gönderen betül akdemir
Herkese Merhabalar,
Doğrusu siteyi görünce heyecanlandım. Umarım istifade edebilirim. Emeği geçenlere teşekkürler...
Herkese kolay gelsin...
Özgür Can Özüdoğru yazdı:Ya ggg de daha önceki görüntülere nasıl bakabilirim :=??
Bulutsu'ya girince aşağıda arşiv tuşu bulunuyor zaten. Ona basarsanız istediğiniz tarihteki resme bakabilirsiniz. Ayrıca arşiv tuşunun hemen solunda bir de ok tuşu var, ona basarak gün gün geriye gidebilirsiniz. Aksi tarafta diğer yöne ok tuşu var, onla da ileri gidebilirsiniz.
Herkese merhaba,

Bende APOD'un uzun süredir sıkı bir takipçisiyim. Geçenlerde hazırladığım bu videoyu sizinle paylaşmak istedim. APOD'un ve diğer amatör astrofotohrafi sitelerinden topladığım fotoğrafları bir araya getirdim. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler..

Youtube'u açmakta zorlananlar için:

http://www.vimeo.com/6414622

Youtube linki:

http://www.youtube.com/watch?v=TX9nlNETiv0
merhaba hakan bey,

video tek kelimeyle mükemmel olmuş.fotoğraflar ve müziğin karışımıyla insan başka bir havaya giriyor.Gökbilime olan tutkumu yeniden alevlendirdi.Şarkının ismini öğrenebilirmiyim acaba?paylaşım için teşekkürler.

saygılar...