Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
gönderen optronikastro
Sevgili İlker Bey;

Umarım ki bizler ile irtibata geçersiniz ve siz bizzat nasıl bir satış politikası uyguladığımızı göürürsünüz. Bir firmanın ayakta kalması için elbette ürünlerin satışı olması gerekmektedir . Bizler ürünlerimizin kalitesine güvendiğimiz gibi müşterilerimizin de memnuniyeti asıl önemlidir.

Dediğiniz gibi basit bir hobi için dürbün daha yüksek meblalı ürünlerimizde de herzaman yardımcı olabiliriz.
Kullanıcı avatarı
gönderen setrox
optronikastro yazdı:Sevgili İlker Bey;

Umarım ki bizler ile irtibata geçersiniz ve siz bizzat nasıl bir satış politikası uyguladığımızı göürürsünüz. Bir firmanın ayakta kalması için elbette ürünlerin satışı olması gerekmektedir . Bizler ürünlerimizin kalitesine güvendiğimiz gibi müşterilerimizin de memnuniyeti asıl önemlidir.

Dediğiniz gibi basit bir hobi için dürbün daha yüksek meblalı ürünlerimizde de herzaman yardımcı olabiliriz.
ürünlerinizin fiyatlarını ve ödeme yöntemlerini burada belirtirseniz çok memnun olurum.

örnek LX850,LX600 vs ürünlerin fiyatları nedir? kredi kartına taksit seçeneğiniz varmıdır.

teşekkürler
gönderen optronikastro
Merhabalar

Tüm ürünlerimizin(Meade Teleskoplar, Bresser Dürbünler ve Bresser Mikroskoplar) satış fiyatlarını http://www.meade.de/produkte/teleskope.html kısmından bulabilirsiniz. Avruba avrupa fiyatları bizim satış fiyatlarımızdır.

Burada göreceğiniz fiyatlar yaklaşık olarak aynıdır. Meade Avrupa http://www.meade.de/produkte/teleskope.html site fiyatları incelenmelidir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Önceki konu hakkında ayrıca yazacaklarım var daha müsait bir vakitte yazacağım...

Şu anda sizin paylaştığınız link üzerinden bir konuyu size danışmak istiyorum. Gerçekten samimi olarak soruyorum eminim benim gibi diğer arkadaşlarında kafasını kurcalıyordur...

Şimdi benim de son zamanlarda bakındığım bir ürün olduğu için hemen inceledim. Mead 5000 series 100 derece 14 mm lik göz merceği;

Sizin verdiğiniz sitede 650 euro = yuvarlak hesap 1500 TL

Linki; http://www.meade.de/en/products/telesco ... 53a93c75c8

Optcorp.com da 400 usd = yaklaşık 750 TL

Linki; http://www.optcorp.com/meade-series-500 ... ece-2.html

Fiyat farkı 2 katı....

Şimdi kendinizi tüketicinin yerine koyun. Maaşlı çalışıyorsunuz, öğrencisiniz, ya da multimilyonersiniz farketmez...aynı ürüne 2 katı fark öder misiniz? Para kolay kazanılıyor mu? Hele ki daha bir çok temel ihtiyacını gideremeyen memleketimin insanını düşündüğünüzde...

Ben ne yapıyorum çok samimi olarak yazayım. ABD de yaşayan arkadaşım var. Senede 1-2 kez geliyor. Sağolsun oradan bana kendisi alıyor kendisi ödüyor. Benim de bu işleri ne kadar sevdiğimi bildiği için memlekete geldiğinde bana hediye ediyor... Hatta gönlü o kadar zengin ki forumdaki başka arkadaşları da düşünüp onlara da hediyeler alabiliyor. Ben ona parasını versem o çantasında getirip bana verse vergi kaçırmış olurum ama işte gelin görün ki böyle gönlü geniş arkadaşlarım var...

Peki burada kim kazanıyor kim kaybediyor? Biz biraz zaman kaybediyoruz doğrudur, ama sizler ciddi müşteri ve ürün kaybediyorsunuz...

Ama burada sizi suçlamıyorum belli ki bizim gibi bir kaç bölgeye daha aynı fiyatlar veriliyor ana firma tarafından. Burada sizden beklentimiz bizim sesimiz olmanız. Bu durumu bir bayii olarak onlara anlatmanız. Globalleşen dünyada bu kadar fiyat farkı ile ürün satmanın fakültelerin iktisat bölümlerinde intihara eşdeğer olduğunun ders olarak verildiğinin altını çizmeniz...

Ben bu fiyatlar ile sizi referans olarak gösteremem. Kendim için de herhangi bir ürün alamam. Kusura bakmayın

Kendimi net olarak ifade ettiğimi düşünüyorum. Sizi kırmak gibi bir niyetim kesinlikle yok.

Syg.
gönderen optronikastro
Öncelikle forum yöneticilerine ve takipçilerimize selamlar...

Ben Engin, Yaklaşık 8 senedir Optronik'te Astronomi ile ilgili bölüm sorumluluğunu yürütüyorum.
Burak bey'in değerli fikirlerini okuyunca çok memnun oldum açıkçası çünkü söylediği çoğu şeyde haklı.
Globalleşen Dünya'da bir malzemenin fiyatı oradada buradada aynı olmalı katılıyorum ama ne yazık ki gerçek hayat böyle değil.

Hemen bir saptama yapayım; bu ortamın oluşma nedeni Optronik Ltd. Şti. değil hepimiz bunu biliyoruz değil mi? :)

Amerika temelli üretim yapan ve merkezi orada olan firmalar son dönemde Avrupa - Avusturalya - Canada gibi lokasyonlarda tek bir lojistik merkezi kurarak dağıtımlarını o lojistik üssünden yapmaktadır. Bizim örneğimizde Meade Avrupa...
Her ne kadar Avrupa Birliği üyesi olmasakta Gümrük Birliği içerisinde olmamız nedeni ile Meade bizleri Avrupa bölge içerisinde algıladığı için ithalatlarımızı Amerika'dan değil Avrupa'dan yapıyoruz. Bu nedenle de Meade Avrupa'nın uyguladığı fiyatları siz değerli müşterilerimize arz ediyoruz.

Biz Optronik olarak Türkiye'deki değerli müşterilerimize Meade Avrupa tarafından ilan edilen fiyatlar üzerinden satış yapmak zorundayız. Bütün bayiilerimize bu fiyatlara sıkı sıkı uymaları konusunda mütemadiyen baskı yapmaktayız. Bayiiler kanalı ile düzenlediğimiz kampanyalar ile bizleri takip eden müşterilerimize dönem dönem uygun koşullar da sağlamıyor değiliz.
Bizler de isteriz Amerika fiyatlarından satış yapabilmeyi ancak biz bir ürünü ithal ettiğimiz noktada ortaya çıkan maliyet sizlerin Amerika'da sitelerde gördüğünüz fiyatların üstünde.
Eğer inanmayan varsa benimle şahsen bir gün buluşsun onlara resmi evraklar üzerinden bazı ürünlerin maliyetlerini paylaşayım. Ticari sır olmasına rağmen bizleri anlayabilmeniz için bunu bile yapabilecek kadar delikanlı olduğumuzu bilmenizi isteriz :) Bilmiyorum beni tanıyanınız var mı ama boş atıp tutumadığımı bilen bilir.

Para kolay kazanılmıyor elbette; takdir edersiniz ki bu hususu sizler kadar bizler de biliyoruz. Firmanın 8 senelik SGK'lı bir çalışanı olarak cidden ne şartlarda çalışıldığını, kimlerin ne paralara çalıştığını bilmediğimizi düşünmeyin sakın. Ancak ortada olan sorun biz hedef alınarak çözülecek bir konu değil. Konuyu lütfen para nasıl kazanılıyor, anlamıyorsunuza getirmeyelim. Bizler de bir çoğunuz gibi çalışanız :)
Bizim bu konularda Meade ile savaş vermediğimizi de lütfen düşünmeyin?
Yurtdışına ödenen bir kuruş fazla döviz benim de içimi acıtıyor ancak dış ticaret yaparken bağlı olduğunuz firma çizgileri çizdikten sonra o çizgiyi esnetmek, değiştirmek, yok saymak distribütör firmayı aşan bir konu.

Burak bey'in bizi önerip önermemesi cidden önemli bir konu değil, kişiler arası çekişme veya anlaşmazlık olarak ta anlaşılmamalı bu. Biz firma olarak Meade Avrupa'nın ilan ettiği sınırlarda ticaretimizi yapmakla yükümlüyüz ve yapıyoruz. Burak bey bizleri referans göstermek istemeyebilir, ancak benim şahsen bu fiyatlarla satış yaptığım bir çok müşterim de almış olduğu hizmet ve destek için teşekkür edip bizleri refere ediyor.
Arzu ederiz ki Burak bey'in dile getirdiği konularda elimizden birşey gelsin. Belki günün birinde bu konuşulan konularda ilerleme kaydederiz ve Burak bey'in de bizleri referans göstermesini sağlarız.

Bizim için her fikir, her kullanıcı, her amatör astronom değerli. Buradaki yazışmalarımızı da kimse yanlış bir noktaya çekmemeli.

Son dönemde kaybolan tartışma, fikir alışverişi kültürü bizim Burak bey ile kavgalaştığımızın, itişip kakıştığımızın düşünülmesine neden olabilir ancak konu öyle değil.
Fikirlerin çarpıştığı her ortamda eğer haklı olduğumuzu düşünüyorsak kendimizi sizlere anlatmak isteriz. Bakın kendimizi savunuruz demiyorum... Biz içerisinde olduğumuzu koşulları siz değerli kullanıcılara aktarıyoruz ki karşı duruşun muatabını doğru yönlendirebilin.

engin_inanc@optronik.com benim günlük kullandığım e-mail adresim. Eğer sormak istediğiniz bir konu, öğrenmek istediğiniz herhangi birşey olursa çekinmeden bana e-mail atabilirsiniz.

Tüm GökBilim takipçilerine iyi akşamlar dilerim.

Saygı ve Sevgilerimle.
gönderen optronikastro
Bir de benim bir önerim olarak...

Bu değerli alanı fiyat alma için değil de uygun ürünlerin önerilmesi için kullanalım.
Hayatlarında ilk defa teleskop alacak kişiler gerçekten doğru yönlendirilemiyor.

Forumda bazı değerli kullanıcı ve yazarlar dışında hep satış odaklı önerilen dönüyor; ben bu mecrayı biraz satıştan izole ederek kullanıcının ihtiyacı olacak doğru ürünlerin önerileceği mecra olarak algılanılması taraftarıyım. Astronom arkadaşımız Tamer bey'in de sorulara bu yönde cevap vermesi konusunda fikir birliğimiz var.

Bizlere yöneltilecek sorulara tabii ki kendi ürünlerimizden yola çıkarak cevap vereceğiz ancak soruları yöneltenler lütfen büyük resim görmeye çalışsın. Hangi kullanıcıya Aynalı, hangi kullanıcıya mercekli teleskop öneriyoruz? ne çaplarda ürünler öneriyoruz?
Biz bu bağlamda farklı bir algı yaratma peşindeyiz, bu nedenle lütfen şu ürün bu üründen ziyade ne gözlemek istiyorsunuz ona uygun bir ürün sorgulanması peşindeyiz.

Siz değerli kullanıcılar ne der? fikirlerinizi merak ediyorum.

Engin
gönderen optronikastro
Değerli gökbilim üyeleri.

Facebook kullanıcıları iseniz grubumuz olan www.optronikastro.com'a üye olun teleskop almak isteyenler ile, yeni ürünlerimizi, astrofotoğrafçılık bilgileri, diğer astronomlar ile irtibata çok rahat geçebilirsiniz.

Açık gözlemler
gönderen ferhatdemirel
Biraz önce Meade 8" LX80-AZ/EQ teleskobu için biraz araştırma yaptım. Kafama yatan bir teleskop oldu. Fakat hepsiburada.com sitesinde fiyatı 5.987,79 TL, garantisite.com sitesinde ise 5.072,37 TL. 900TL gibi ciddi bir fiyat farkı var.
Meade'nin yetkilileri ile mesajlaştık bayaa. Sağ olsunlar çok yardımcı oldular. garantisite.com fiyatı yanlış girmiş. Bu gün düzelttiler :)
Ben de bu modeli yurt dışından teyzeme getirtmeye karar verdim. :) zira amerika fiyatı çok daha uygun avrupa ve Türkiye fiyatlarına göre.

Gördüğüm kadarıyla bu markayı bu sitede seven yok, zira kimse yorum yapmadı :)
gönderen deniz duman
optronikastro yazdı:Merhabalar Gökbilim üyeleri.

Bresser ve Meade marka tüm modelleri bu siteden bulabilirsiniz. Amatör ve profosyonel teleskoplar, teleskop aksesuarları hepsi yeralmaktadır.
ses yok... zzz...
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]