Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
gönderen optronikastro
Merhabalar Gökbilim üyeleri.

Bresser ve Meade marka tüm modelleri bu siteden bulabilirsiniz. Amatör ve profosyonel teleskoplar, teleskop aksesuarları hepsi yeralmaktadır.
gönderen optronikastro
Merhaba arkadaşlar. Teleskop almak isteyen tüm astronom arkadaşlarımızı bekleriz. astronomi, teleskoplar ve teleskop aksesuarları konusunda herşeyi sorabilir ve bilgi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Sevgili Tamer,

Foruma hosgeldin. Optronik firmasinin Gokbilim foruma gosterdigi ilgi icin tesekkur ederiz.

Ayni konu uzerinde birden fazla baslik acilmasi forum kurallarina aykiri oldugu icin diger basligi silecegiz. Bundan sonraki duyurularini lutfen bu basliktan paylas.

Yaza girerken forum uyelerine verebileceginiz indirimli fiyat vs gibi kampanyalariniz varsa bunlari duymak isteriz.

Selamlar
gönderen optronikastro
Merhaba Sedat Bey;

İlk önce bende Optronik firması adına teşekkür etmek isterim sizlere. Yeni kullanıcı olduğumdan bu forum'u "Teleskop Alım-Satım" kısmına ekleme imkanınız var mı? Yani silmiş olduğunuz forum ;) silmeyi beceremedim bu forum sayfasını. tekrar ilginiz için teşekkür ederim.

Ayrıca kampanyalı ürünlerimiz konusunda sizler ile herzaman paylaşacağız. "Gökbilim Forum" üyelerine de ayrıca tüm ürünlerimizde indirim yapılacağı konusunda bilgi vermek isterim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Cok tesekkurler. Basligi Teleskop Alim-Satim basligina tasidik.
Kullanıcı avatarı
gönderen Selçuk Kurtuluş
Hoşgeldiniz Tamer bey,

Foruma firma olarak ilgi göstermeniz çok olumlu, bunun için ayrıca teşekkürler.

Firmanızın web sitesini daha önce de gezmiştim. Merak ediyorum teminini yaptığınız yapabileceğiniz ürünlerin güncel fiyatlarını ve teslimat sürelerini gösteren bir liste hazırlanamaz mı?

Şahsen ben yurtdışı ile kıyaslama yapabilip kafamda soru işareti bırakmak istemem, konu alış veriş olunca. Hatta site üzerinden alış-veriş imkanı sağlama konusunu da düşünebilirsiniz.

Site de bir çok faydalı açıklama, bilgi, haber vs bulunuyor ancak profesyonel anlamda yani asıl amacın satış olduğu bir yerde bu amaca yönelik daha fazla detayın olması gerektiğini düşünüyorum.

Lütfen yanlış anlamayın, naçizane kişisel tespitlerim, beklentilerim bunlar. Daha önce de belirttiğim gibi gruba firmaların ilgisi çok önemli zira en çok hit alan konular teleskop ve aksesuar alımı konuları oluyor genelde. Bu konular ve taleplere firma olarak destekler çok güzel olacaktır.

Kampanya ve indirim konuları kulağa hoş geliyor örneğin.. Şahsen hepsini duymak isterim. :D

Saygılar, selamlar.
gönderen optronikastro
Merhabalar Selçuk Bey;

İlginiz viçin teşekkür ederiz. Optronik şirketi olarak www.optronikastro.com resmi internet sitemizde ürünlerimiz hakkında detaylı açıklamalar bulabilirsiniz. Güncel fiyatlar konusunda bir linkimiz mevcut değildir. "Gökbilim Forum" sitesi üyelerimiz bizlere ulaştığı taktirde istemiş oldukları ürün ve ürünler hakkında sizlere özel indirimli satışlarımız olacaktır.

Şahsen ilgilendiğinizi duymak bizleri memnun etti. İrtibata geçtiğiniz taktirde her türlü konu hakkında yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızla....
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Tamer bey,

Cok daha cazip bir fiyat bekliyordum, ama hayal kirikligina ugradim.

hizlial.com zaten 180 euro ya veriyor, ustune 40 tl karsiligi puan + %10 bonus

Bence eger siz ithalatciysaniz fiyatlarinizi bi daha gozden gecirin. Gokbilim.com'a bir kiyak yapacaksaniz biz bunu hissedelim
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Çok hafif bir ifade ile ben bu işe FİYASKO diyeceğim.

Cümleye gökbilim.com' a özel diye başlıyorsanız eğer önce ürünü bir google' layacaksınız. Zaten fiyatları biliyor olmanız lazım ama hadi bilmediğinizi düşünelim bunu yapıyor olmanız lazım. İlker' in söylediği gibi bir fiyat' ın üstünde bir şey yazacaksanız da (maliyetleriniz ya da kar marjınız nedeniyle) cümleye size özel diye girmeyin bari. Burada yemez çünkü bu.

Türkiye' deki tüm tekeskop ticareti ile ilgilenenler için yazıyorum. Biz alışveriş yapmak istiyoruz. Ürünlerinizi almak istiyoruz. Bir telefonla ulaşabildiğimiz, gözümüzün gördüğü insanlardan alışveriş yapabilsek inanın cirolarınızı patlatacağız ama bu fiyatlarla olmaz olamaz...
gönderen optronikastro
Merhabalar İlker bey ilk önce şunu belirtmek isterim ki hizlialdaki fiyat mayıs 17 itibariyle yapmış olduğumuz bir yeni kampanyadır. Benim sizlere vermiş olduğum fiyat 15mayısta verdiğim gökbilim için kampanyadır. bizler ile irtibata geçmiş olsaydınız belki görüşmelerimizde son alım aşamasında sizlerin isteğinizi hertürlü yerine getirip fiyat konusunda elimizden gelenin fazlasını da yapardık.

bayi ye verdiğimiz fiyatlar ile, onların kendi kar marjlarına göre kendilerince yapacağı kampanya bizden ayrıdır. (40TL ile %10 puan gibi.) Bende sizlere 175€ vermiştim. Gökbilim üyelerini ne basit algılamak nede başka bir düşüncemiz olamaz. Hatta hiçbir kurum veya kuruluş yada şahıs müşterilerimizi.

Burak Bey, Fiyatlarımızı kime ne şekilde verdiğimizi elbette takip ediyoruz ve biliyoruz. Gökbilim'e özel fiyattı 175€. O tarihte hiçbir bayimizde(hepsiburada veya hızlıal) o fiyattan daha az bir fiyat göremezdiniz. www.optronikastro.com adresimize girdiğinizde seçtiğiniz ve beyendiğiniz bir ürün var ise direk bizimle irtibata geçer ve GÖKBİLİM üyesi olduğunuzu söylerseniz sizlerin memnuniyeti için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isteriz.

Mayıs ayının sonuna kadar geçerlidir bu astro 20x80 için hızlıaldaki kampanya. Bence kredi kartı ile alışveriş yapmayı düşünüyorsanız bu fırsatı kaçırmayın derim ozaman. Ayrıca 40Tl üzeri alışverişte hızlıalın bir kampanyası değil bankaların yapmış olduğu bir kampanyadır.

Zaman zaman farklı bayilerimizde farklı ürünlerimiz için kampanyalar yapmaktayız. Ürünlerimizin optik kalitesine güvendiğimiz gibi ürünlerimizi tercih eden değerli tüketicilerimizede değer verip önemseriz. Ürünün Satış aşamasından tutunda teknik destek ve arıza çözümlerimizlede yardımcı olmaktayız. Ürünlerimiz(dürbünden, mikroskoptan ve teleskoba) hepsi teslimattan önce kontrol edilip nakliyesi yapılmaktadır.

Şaygılarımla....
gönderen optronikastro
Değerli GÖKBİLİM üyesi Burak Yakut Bey,

Optronik şirketi olarak sizler gibi astronomi veya doğa gözlemcileri için elimizden gelen yardımı yapmaya her zaman hazırız. Ürünlerimizi satmaktan ziyade tüketicinin isteği ve amacı önemlidir. istek ve amaç doğrultusunda ortak bir üründe buluşup satış kısmında da elimizden gelen yardımı yapıp müşterimizi memnun etmek tek amacımızdır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bizler ile irtibata geçtiğiniz taktirde yüzyüze ilişki kuruyormuşçasına dialoglarda bulunuyoruz. Bazı okul şenliklerinde veya TÜBİTAK gözlem şenliği gibi etkinliklerde özel satışlarımızda olmaktadır.

Bunları elimizden geldiğince gökbilim.com sitesinde duyurmaya çalışacağız.

Saygılarımla....
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Tamer bey,
optronikastro yazdı:Merhabalar İlker bey ilk önce şunu belirtmek isterim ki hizlialdaki fiyat mayıs 17 itibariyle yapmış olduğumuz bir yeni kampanyadır. Benim sizlere vermiş olduğum fiyat 15mayısta verdiğim gökbilim için kampanyadır. bizler ile irtibata geçmiş olsaydınız belki görüşmelerimizde son alım aşamasında sizlerin isteğinizi hertürlü yerine getirip fiyat konusunda elimizden gelenin fazlasını da yapardık.
Laf kalabalığı olsun istemiyorum ama dikkat ederseniz, ayın 17'si gece 00:12 de cep telefonumdan yazdığım mesajdaki fiyat verisini gün içerisinde bilgisayarımdan aldığımı hatirliyorum, yani 16'sında
Belki de yanılıyorumdur buraya takılmayalım
optronikastro yazdı:Mayıs ayının sonuna kadar geçerlidir bu astro 20x80 için hızlıaldaki kampanya. Bence kredi kartı ile alışveriş yapmayı düşünüyorsanız bu fırsatı kaçırmayın derim ozaman. Ayrıca 40Tl üzeri alışverişte hızlıalın bir kampanyası değil bankaların yapmış olduğu bir kampanyadır.
Birçoğumuz ticaretin içinden geliyoruz, bazı olanakların bankalar tarafından (ki aramızda bankacı arkadaşlar da var) sağlandığını biliyoruz ve imkan varken nakit alışveriş yapmak yerine kredi kartını kullanmayı tercih ediyoruz. Dürbün belki küçük bir yatırım ama bu hobideki rakamlar yüksek olduğu için, kredi kartı'na taksit yapma imkanınız yoksa, zaten bu detayları konuşmamızın da pek önemi yok.

Eleştiri olarak algılamayın ama tecrübelerime dayanarak, bu tür durumlarda, ciro beklentisiyle, hem son kullancıya(yüksek kar) hemde marketlere(yüksek ciro) satış yapmaya çalışan firmalar bazen birini bazen ikisini birden kaybederler. Böyle bir riske girmemek adına ve banka avantajlarını sunabilmeniz için gerekli ürün çeşitliliğini yakalayamayacağınız göz önünde bulundurulduğunda, sizin bize satış yapmak yerine, teknik bilgi alışverişinden sonra ekstra avantajlar la, marketlere yönlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır. (extra avantajın altnı çizdim :))

Açıkçası ben kendi adıma yüksek sesle düşündüm, biraz da siz uzerinde düşünürseniz, distribütör-market-kullanıcı cephesinde sağlıklı bir çözüm üretirsiniz diye düşünüyorum.
En son ilkertaskinoglu tarafından 21 May 2013, 23:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]