Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
Herkese selam. Uzun zamandır almayı çok istediğim teleskop hayalim nihayetinde gerçekleşmek üzere. Forumu bir haftadır takip ediyorum ve bu sürede sizlerin değerli yorumlarınızı elimden geldiğince okudum. Sonuç olarak Celestron NexStar 4SE marka ve model teleskobu almaya karar verdim. Yeni başlayacak biri için bu işin altından kalkacağıma güvenim tam olmakla beraber bu teleskop sana fazla sözlerinizi şimdiden duyar gibiyim. Bu teleskobu kullanan veya teleskop hakkında bilgileri olan arkadaşlar görüşlerini belirtirlerse çok sevinirim.

Bu teleskop ile ilgili videoyu izlediğimde harici bir güç kaynağı kullanıldığını gördüm. Bu teleskop satın alındığında beraberinde verilen bir ekipman mıdır yoksa ekstra almam gereken bir ekipman mıdır? İlgili video :http://www.youtube.com/watch?v=Kz_MJQF37lY
Şu anda hepsiburada'da indirimli fiyatı 1400 tl civarında.Son üç gün diyor. Daha uygun fiyata bulabilir miyim yoksa hemen sepete atmalı mıyım?
Maalesef bütçem 1500 tl. Bu paranın üstüne çıkmam mümkün değil. İmzanızda ki orion teleskobu inceledim. Çok güzel bir alet lakin pahalı. Amazonun sitesinde 4 SE ile çekilmiş görüntüler var.(http://www.amazon.com/gp/customer-media ... images_all) Bu görüntüler için ekstra ekipman mı almak gerekir illa? Bir de 4 SE ile derin uzayı gözlemlemek fazla mı hayalcilik olur? Son olarak bu paraya önerebileceğiniz daha iyi bir alet var mı?
1400 tl gibi bir bütçe için
22097 NexStar 127 SLT
761 $ + KDV düşünülebilir. 5'' olması 4'' e kıyasla cezbedici ama 4SE ve 5SE'nin dahili wedge'i benim çok hoşuma gitmişti. Zaten Nextar SE'ler Celestron'un en övündüğü modellerdi eski turuncu rengini bu modellerde de o yüzden kullanmış hatta.
halley2046 yazdı:Maalesef bütçem 1500 tl. Bu paranın üstüne çıkmam mümkün değil. İmzanızda ki orion teleskobu inceledim. Çok güzel bir alet lakin pahalı. Amazonun sitesinde 4 SE ile çekilmiş görüntüler var.(http://www.amazon.com/gp/customer-media ... images_all) Bu görüntüler için ekstra ekipman mı almak gerekir illa? Bir de 4 SE ile derin uzayı gözlemlemek fazla mı hayalcilik olur? Son olarak bu paraya önerebileceğiniz daha iyi bir alet var mı?
halley2046 yazdı:İlginiz için teşekkürler. O siteyi incelemiştim. Ödeme seçeneklerinde kullandığım kredi kartına vade farkı koyuyor. Bu bakımdan hepsiburada daha cazip benim için.
Site sahibi Hassan Bey ile mutlaka telefonda görüşün. Eminim size uygun bir teklifte bulunacaktır. Mutlaka selam da söylersiniz :merhaba
Yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler. Forumdaki yorumları enine boyuna okuduktan sonra teleskop alma konusunda aceleci olmayıp astronomi ve teleskoplar hakkındaki bilgilerimi arttırdıktan sonra teleskop almaya karar verdim. Şimdiki hedefim 20X80 tripodlu bir dürbün almak. Dürbünler konusunda şunu sormak istiyorum. Konus 20X80 bir dürbünle Celestron 20X80 bir dürbün arasındaki temel fark nedir? çünkü ikisi arasında ciddi fiyat farkı var. Konus 20x80 250 Tl civarındayken Celestron 20X80 hizlial da 600 küsür TL den satılıyor. Gerçi amazonda Celestron fiyatı 96 $ civarı. Dışarıdan alırsak bize ne kadara gelir onu da araştırmak lazım...