Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
Kullanıcı avatarı
gönderen Oğulcan AÇIKGÖZ
Net alan derinligi: 300mm
Diyafram: 30mm
Alüminyum tripod
i 30x X OPTİK ZOOM

Özelliklerine sahip bir teleskop ne gösterir? En azından ayı incaleyebilir miyim? Elinizde bir program varsa onun desteğiyle teleskopun gösterebileceği bir görüntü ekleyebilir misiniz? Lütfen konu üzerinde durulsun bir yorumla bırakılmasın. :shock: :umk :shock:
gönderen Emre Evren
Oğulcan Bey;
Uzakları Yakın Edin
Hep bir teleskobum olsun isteyenler ve uzaklarda neler olduğunu merak edenler için Lizer 30F300 Teleskop bugün Gostiva`da.

Ürünün Teknik Özellikleri:

Aperture : 30mm

Focal Length : 300 mm

Ürün Paket Ebatları :392 x 153 x 78 mm

Ağırlık : 12.5 kg
Nedense son zamanlarda böyle aldatmaca ürünler heryerden mantar gibi bitmeye başladı, DAY2009 'un ivmesi ile galiba bazı tüccarlar "bu alanda iyi para var" mantığı ile "ne satsak alırlar" düşüncesindeler. hatta internet üzerinden satış yapan yerlerde bile bir sürü kalitesiz ve süslü, yalan iddialar ile allanıp pullanmış bir sürü "çöp" 'e rastlıyorum hergün.

Bu teleskop(daha doğrusu dürbünden bozma şey, ne olduğunu bende bilmiyorum) ile gökyüzüne bakmak sizi gökbilimden soğutabilir, ama tabi ışık kirliliğinin olmadığı çok çok karanlık bir yerden bakmıyorsanız eğer.

Ama normal olarak 30 mm ışık toplayıcı mercek açıklığı derin uzay için çok az kalacaktır, genede daha önce Ay'ı 30x büyütme ile izlemediyseniz size 3-5 dakika güzel gelecek, Jüpiter'in uydularını görebileceksiniz ama bunu zaten iki tane ince kenarlı göz merceğini(yani iki tane yakını gösteren numarası düşük ve numarası yüksek gözlüğü) elinizle odaklayacak halde tutup Jüpitere çevirsenizde farketme şansınız yüksek, Satürn halkalarını görmek için ise çok karamsarım belki Satürn bize en fazla dönük olduğu zamanda birer kulp farkedebilseniz ne mutlu.

Bunun dışında yüksek büyütmesi sayesinde çift yıldızları(bunlarda en parlakları) görebilir çok iyi bilinen (Arıkovanı, Ülker, Batlamyus kümesi(yay takım yıldızı)..) görebilir, bahsettiğim çok çok karanlık yerden ise göreceğiniz bu rakam belki 3 - 4 katına çıkabilir.
Ama bulutsu görmeye çalışmak ise vakit kaybından başka birşey değildir.

bana sorarsanız böyle allanıp pullanmış ürünlere itibar etmeyin, forumda Onur(atılgan) ve birkaç deneyimli arkadaşın yorumlarını iyice okuyun, mümkünse biraz para biriktirip canınızı sıkmayacak performansı fiyatına değecek birşey alıp, bol bol kitap ve(gökbilim sitesindeki yazıları) okuyun derim
gönderen Ali Tuncer ORUÇ
nt mağazalarında satılıyor galiba bunlar. nt bugünler hoşuma gitmemeye başladı benim. nedeni ise çin mallarına ağırlık vermesi. bu teleskoplarda çin malı sanırım. eğer bütçeniz kısıtlıysa konus 7138 alın derim.140- 160 civarlarında ama fiyatı daha çok çıkmaz. birde garantisite.com dan alırsanız harun beyle telefonda iyi bir pazarlık yapabilirsiniz...
saygılar...
Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]

Hire UI design designer

A strong digital experience includes a design that[…]

Bitcoin Verim Çiftliği ile Sizde Kazanmaya[…]

Hd Film izle

https://hdfreefilm.com/wp-content/uploads/2020/04[…]