TELESKOP ALMAK İSTİYORUM (SORULARINIZI LÜTFEN BURAYA YAZIN)

Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
Nevzat Ulubulut
İlgi düzeyi: Yeni başladım
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Nevzat Ulubulut »

Arkadaşlar merhaba
bende celestron 130 eq kullanıyorum
yeni bir teleskop düşünüyorum.
El yapımı olanlara güveniyorum ama kendim yapabileceğimi sanmıyorum.
10" aynalı bir dobsonian olabilir.
Yapabilecek arkadaşlarla iletişime geçmek isterim.
Yada ürün tavsiyesi verebillir misiniz.
sinan doğan
İlgi düzeyi: amatör

Mesaj gönderen sinan doğan »

Arkadaşkar öncelikle merhaba. gökyüzüne uzun zmaandır ilgim var fakat teleskop almak kısmet olmadı. A101 e bu gün gelecek olan JWIN marka teleskop hakkında bilgisi olan varmı. Teleskop konusunda pek bilgili değilim sadece x30 büyütme gib bir özelliğini yazmışlar. Derin uzay cisimlerini inceleme gibi bir beklentim zaten bulunmamakta. Ay gözlemi için satın alsam beni tatmin edermi.
halill07
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen halill07 »

Hiçbir şeye yaramaz. Lizer30F300 ile aynı.
Kullanıcı avatarı
Timur Öner
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Timur Öner »

A101, Bim gibi alışveriş merkezlerinden alınan teleskoptan hayır gelmez. Gerçek teleskoba ayıracak bütçeniz yoksa başlangıcınızı dürbün ile yapabilirsiniz. Dürbünler hem daha ucuz hem de taşınmalara daha kolaydır.
Orion SkyQuest XT10 10'' Dobsonian
Celestron Astromaster 130 EQ Motor Drive
Sirius Plössl 25 mm
Celestron Eyepieces 20 mm,10 mm
Celestron G2 Up Close 10x50
Ve bolca merak...
Olgun08
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Olgun08 »

iyi günler sayfaya yeni üye oldum ve böyle bir imkan sağladığınız için öncelikle çok teşekkürler. ben teleskop almadan önce bilen arkadaşlardan bilgi almak istedim . yalnız alacağım teleskop uzun ömürlü olsun istiyorum yani gezegenleri detaylı görebilmemi sağlayabilecek kendimi geliştirebileceğim bir teleskop.bütçem aslında 1500 civarı ancak araştırdığım kadarıyla bu bütçeye uygun teleskop istediğim özellikleri sağlamıyor galiba.son olarak bütçemi biraz daha arttırsam alabileceğim otomatik teleskop önerirmisiniz.şimdiden çok teşekkürler...(başlangıç olarak bu kadar pahalı bir teleskop almamam gerektiğini biliyorum yazılanlardan gördüğüm kadarıyla ama dediğim gibi bir kere almak istiyorum iyisi olsun )
shark7
İlgi düzeyi: amatör gökbilimci

Mesaj gönderen shark7 »

Merhaba daha önce yazılanları okudum bazı linkler artık çalışmadığı için tekrardan sormak zorunda kaldım.

---Öncelikle 2Bin tl içinde ay gözlemi ve gezegen gözlemi için önereceğiniz teleskoplar nelerdir?
--Bu aldığım teleskobu geliştirmek için daha sonradan alınacak parçalar daha ne kadar geliştirebilir?
-Aldığım teleskopla Dslr fotoğraf makinesi ile fotoğraflar çekebilir miyim?

Burada mesajların arasında gördüm satın almadan bir teleskop yapılabiliyormuş bunun için ne kadar tecrübe lazım
-Eğer yapmak istersem yol gösterecek kaynaklar mevcut mu?

Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
halill07
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen halill07 »

Gözlem mi, fotoğrafçılık mı amacınız? Fotoğrafçılık için takip sistemi gerekeceği için el yapımı seçeneği elenir.
shark7
İlgi düzeyi: amatör gökbilimci

Mesaj gönderen shark7 »

fotoğraf çekimi için özellikle neler tavsiye edersiniz

“Teleskop Alım-Satım/Teleskop Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir