Dünya'da ve Türkiye'deki çalışmalar, roketler, sondalar, uzay mekiği, uzay ajansları, programlar..
Dünya Dışı Yaşam, SETI projesi...
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Resim

Arkadaşlar NASA TV'nin epey takipçisi var. Belki haberi olmayanlar vardır diye bir başlık açayım dedim.

Sayfa bu: http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/

Windows Media Player ile tam ekran izlemek için: http://www.nasa.gov/55644main_NASATV_Windows.asx

Quicktime ile izlemek için:
http://www.nasa.gov/qtl/151335main_NASA_TV_QT.qtl
gönderen Ömer Ekim Genel
Çağrı bey benim uzun zamandır haberim var ama nereden bulabileceğimi bilmiyordum.Ancak sayenizde buldum teşekkürler :D .İyi akşamlar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Emre KURU
bozuk bu tv
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
acaba bu şey çok kota yer mi :roll:
:D
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Az önce bir ölçüm yaptım kafadan dakikada 1 MB. kota yiyor. Açtığımda NASA Edge reklamı vardı. Arada siyah ekranda yazılar falan yazdı. Bu fazla byte tutmaz ama toplamda 1500 KB. geçen bir değer ortaya çıktı. Zamanlama ve paketleme farklarını çıkarsak bile 1 MB. altında olacağını sanmıyorum. Dolayısıyla bütün gün açık olursa ve eğer takılmazsa tahmini olarak 5 GB. kotanın yarıdan fazla giter!

Bence sınırsıza geçmek en mantıklısı. Fiyatlar da ucuzladı ve kendinizi sınırlandırmak inanın daha kötü. Hadi sınırladınız diyelim bazen geçmeye zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda sınırsız olan ile arasında çok fark olmuyor. Ben de yeni geçtim, artık kotayı kafama takmıyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Geçmek lazım değil mi?Nedir bu kotadan çektiğimiz yahu...
ama ne yapalım şimdilik el mecbur :( Bir gün sınırsıza geçince nasa tv yi de seyredeceğim,sınırsıız belgesel de indireceğim inşallah :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
İyi geceler,

STS-120 görev günlerini izliyordum ve tam 1 saat oldu. Saniyede ortalama 20 KB. veri aktarımı oluyorken, saatte yaklaşık 68 MB. içeri trafik akışı oldu. Sanırım bu size somut bir bilgi olmuştur.

Aslında MediaPlayer gerçek zamanda vidyo aktarımı konusunda henüz emekleme aşamasında. Sanırım Quicktime daha iyi görüntü ve daha az trafik vaad edecektir. Özellikle mekiğin sabit olduğu ve arka tarafta dünyanın döndüğü yörünge görüntüleri dikkatimi çekti de, görüntünün büyük bölümü sabit olmasına rağmen trafiğin artmasına neden olan hareketler vardı! Halbu ki vidyo sıkıştırma mantığında sabit görüntü değişmeyen benek (pixel) demektir. Ayrıca önceki çerçeve (frame) sonrakine kılavuz olabilir. Dolayısıyla daha az yer kaplar. Belki de vidyolar yayınlanmadan (broadcast) önce bir algoritma ile sıkıştırılmış ve ikinci kez algoritma girdiği için sabit görüntü de hareket meydana geliyor. Hiç aklınız alıyor mu, uzaydasınız ve tek hareket eden taraf arka taraftaki dünya. Ama böyle değil ne hikmetse!

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
evet benim için gayet açıklayıcı oldu,teşekkürler...
Hiç aklınız alıyor mu, uzaydasınız ve tek hareket eden taraf arka taraftaki dünya. Ama böyle değil ne hikmetse
:shock:
Kullanıcı avatarı
gönderen Emre KURU
Salih Dinçer yazdı:Teşekkürler Çağrı...
Emre KURUGÖL yazdı:bozuk bu tv
Efendim?

:roll: :lol:
bozuk değilmiş ama ilkte açmamıştı bayabi sonra denedim açtı
süper bişey kalite süper üstelik 151 kb/s civarında sık sık izlemek lazım

teşekkürler
gönderen Adem DEMİRBAŞ
Windows Media Player ile tam ekran izlemek için linkine tıkladım VLC Media player ile açtı izliyorum şu an Atlantis'i gösteriyor.
gönderen ANIL KOÇAŞ
Bende nasa tv aynı ekran 2-3 dk kalıyo.acaba bu donmadan kaynaklanıyo yoksa gerçekten aynı yayın uzun süremi veriliyo
gönderen Adem DEMİRBAŞ
ANIL KOÇAŞ yazdı:Bende nasa tv aynı ekran 2-3 dk kalıyo.acaba bu donmadan kaynaklanıyo yoksa gerçekten aynı yayın uzun süremi veriliyo
Ara sıra bende de donma oluyor. Sanırım internetin hızı azaldığı için donuyor. Bende durdur'a ve ardından da oynat'a tıklıyorum yeniden çalışıyor. Olmazsa zaten kapatıp yeniden açmak yeterli. 10 sn kadar kayıp bir zaman oluyor sadece.
gönderen Yiğit Kaçar
Canlı Nasa TV Web Cam

Resim

45 saniyede bir güncellenir.
gönderen Adem DEMİRBAŞ
Nasa Tv deki her anı kaydediyorlar mı?
Mesela ben Nasa Tv yi izlerken bundan bir kaç saat önceki bir görüntüyü yakalamak istemiştim. Print Screen tuşuna bastım ve painte yapıştırdım ancak bütün görüntü siyah renkte çıktı. Şimdi bu andaki görüntüye (eğer kaydediliyorsa tabi) ulaşabilir miyim?
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]