Dünya'da ve Türkiye'deki çalışmalar, roketler, sondalar, uzay mekiği, uzay ajansları, programlar..
Dünya Dışı Yaşam, SETI projesi...
gönderen Yiğit Kaçar
Her zaman sonlar üzücü olmuştur. STS-133 Discovery'nin son uçuşu. Geriye STS-134 ile Endeavour'un son uçuşu ve STS-135 ile Atlantis'in son uçuşları kaldı. STS-135 aynı zamanda son mekik uçuşu. Çocuklarımız mekikleri belgesellerden bilecek. Ne üzücü :(
gönderen Ataberk Gökmen
Arkadaşlar o parça mekiğin altından koptuysa plaka olabilir.Hani atmosfere girerken yanmayı önleyen.Bir belgesel izlemiştim onun ile ilgili plakalar kopabiliyor diyorlardı.Sorun yaratmıyormuş.Tabi başka parça koptuysa bilemem.
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
Ömer var ya ağzımdan aldın... gavur diyecektim de ayıp olmasın dedim. ama haklısın elin adamları nelerle uğraşıyor... biz de yapacağız inşallah(daha teleskop yok atıp tutuyorum var yaa teleskop gelince beni kimse tutamaz :lol: )
gönderen Yiğit Kaçar
Bir grup gencin uzaya gönderdikleri bir helyum balonu ve içine koydukları Android işletim sistemli Motorola marka cep telefonuyla elde ettikleri görüntüler.

Yukarıdaki videoda, Discovery uzay mekiğinin arkasında bıraktığı bulut görülebiliyor.

Aşağıdaki resimde ise Discovery'nin arkasında bıraktığı iz çok net. (Yaklaşık 30 km yükseklikten)

Resim

Aşağıdaki video da Discovery'nin kalkışı; o an oradan geçmekte olan uçaktan tesadüfen çekilmiş.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]