Dünya'da ve Türkiye'deki çalışmalar, roketler, sondalar, uzay mekiği, uzay ajansları, programlar..
Dünya Dışı Yaşam, SETI projesi...
gönderen Adem DEMİRBAŞ
Salih Dinçer yazdı:Vidyonun 2:14 dk.'sında kamera titreşiyor. Görüntü ilginç bir şekilde dünyadaymış gibi his veriyor. Neden acaba kamera öyle olmuş olabilir?

Bu arada bu tür vidyoları izledikçe artık UUİ'nu sanki aileden biriymiş gibi görüyorum. Sanki her gün oraya gitmişim gibi çok tandık gleiyor, sizde de öyle mi?
Evet bende de aynı durum söz konusu. Yolda yürürken bazen gözümün önüne mekiklerin fırlatılış anları geliyor.
gönderen Yiğit Kaçar
Endeavour Kennedy Uzay Merkezine İndi

Uzay Mekiği Endeavour; 15 gün 18 saat 11 dakika süren görevini, 27 Mart Perşembe sabahı TSI 03:39'da Florida'daki Kennedy Uzay Merkezine inerek tamamladı

Resim

Resim

Resim

İniş görüntüleri için:

http://hosted.filefront.com/multi02

Dosya isminde (LANDING) yazılı olanlar.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Ali Tuncer ORUÇ yazdı:Merhaba. Çok güzel paylaşımlar yapılmış. Fakat ben "STS" olayını anlayamadım. STS - 123 , STS 107 gibi. Anlamı nedir STS'nin ?
STS, "Space Transportation System"ın kısaltması, NASA'nın yaptığı "mekikli" uçuş programının resmi adı. 30 senelik program bu sene bitiyor ve tarihin tozlu sayfalarına gömülüyor. İlerde pek duymayacağız bu adı.