Astrofizik, Kuantum Fiziği, Kuantum Mekaniği, Kozmoloji (Evrenbilim).
gönderen Dogiverse
#119507
Kara enerji ve kara madde gibi açıklayamadığımız olgular sizce evrenin bir hologram olması ile açıklanabilir mi? Bir holografik boyutun parçası olabilirmiyiz?
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
#119512
Bu konudaki yaklaşımlar felsefe yapmaktan pek de öteye gidemiyor. Bunun yanında karanlık madde ve karanlık enerjiye alternatif bir çok fikir var. Bunlar genelde çok az kişi tarafından bilindiğinden İngilizce dahi arattığınızda makalelerinden fazlasını bulamıyorsunuz. Örneğin alternatif bir teori karanlık madde ve karanlık enerjiye ihtiyaç olmadığını matematiksel olarak ortaya koymuş durumda. Elimizde şu anda bunun matematiği var, lakin fiziksel bir izahat çıkarmak işin zor kısmı. Deneyini de yapamıyorsunuz. Bunun yanında karanlık madde fikri daha çok kabul görmüş durumda. Fakat çoğunluğun benimsediğinin doğru olduğu fikri yanlış bir çıkarım olur. Şahsen oyumu alternatif teoriden yana kullanıyorum. Fakat bunu yaparken işin detaylarını bilmeden içgüdüsel konuştuğumu da belirtmem lazım :) Sonucu izleyip göreceğiz.
gönderen Emin bayındırlı
#122783
bu konu hakkında pek çok bilgim olmakla beraber bugün kendi teorimden bahsetmeye çalışacağım.ilk olarak genel ve özel görelilik kuramına göre uzay ve zaman birleşerek 4 boyut olduğunu ele alalım. eğer uzay kısmında geçmişte olan şeyler etkiliyor ise zaman kısmında da (burada zamanın geçmişi ve geleceği olan hissedilebilir olgu olarak almamız gerekiyor)gelecekte olabilecek olayların ihtimali üstünde durmak gerektiğini düşünüyorum yanı ihtimaller ve kuantum teorisi ve tabi ki sonsuz sayıda olmasa da ona yakın olduğu için (tüm olasılıklar) kaos teorisi . yani demek istediğim gelecekte yaşanma potensiyeli olan her olay evrenin zaman boyutunda olduğu için kütleyi dolduruyor ve bu sayede kütle açığı ortadan kalkıyor.hem kuantum fiziğinin en temel prensiplerinden olan belirsizlik prensibinede uymuş oluyoruz .


teorimde eksik veya eklemek istediğniz birşey varsa lütfen belirtiniz
Günlük kazanç sitesi

https://byf.finance/img/LOGO.png Yatırım gü[…]

https://www.netsaweb.com/resources/uploads/logo/2[…]

Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]