Gökbilim
Amerikadan bavul ile teleskop getirmek

Arkadaşlar kolay gelsin. Amerikadan 2 arkadaşım ge[…]

Because they are a source of pride, many people we[…]

ilan günceldir.. fiyatlar düştü

Eğitim Önerisi Almak İstiyorum

Gök bilimine çok meraklıyım. Ama bu ko[…]

Forum işleyiş yapısı hakkında bilgi edinmek, forum ile ilgili sorunlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için buraya bakınız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Herkese merhaba,

Foruma yapılan bot saldırısında botları temizlemek hem bizler için zahmetli oluyor, hem de siz üyeleri gereksiz görüntü kirliliğine maruz bırakıyordu. Çağrı bunun üzerine geçici bir çözüm olarak yeni üye alımlarına forumu kapatılmıştı, fakat bu da forumun canlılığı açısından büyük bir eksiklik olduğu gibi yeni gelenlere haksızlık yaratıyor. Bu nedenle kalıcı bir çözüm bulunamadığı için yeni üyelerin üyeliklerinin pasif olarak açılması şeklinde bir çözüm bulundu. Yani yeni üyelerimiz foruma üye olduktan sonra herhangi bir moderatör görmeden önce mesaj atamaz durumda kalıyor. Üyelik sonrasında yasaklı üye konumunda görünüyorsanız kızıp hemen ortamı terketmeyin diye bu açıklamayı yapma gereği duydum :)

Ayrıca, yeni üyelerden ricam, bot olmadıklarını belli edecek üye isimleriyle foruma üye olmaları.. Gerçek isim bildiğiniz gibi bizlerin tercihi.. Ama özel sebeplerle bunu paylaşmayacak olanlar illa böyle olma zorunluluğu yok. Sizin bot olmadığınızı anlayabileceğimiz bir isim yeterli. Atıyorum Ahmet Mehmet'i, spaceahmet'i vs kabul edebiliriz ama ahmspaceboy filan görürsek gerçek kişi mi acaba filan diye düşünmeden direkt sileceğiz, bilginiz olsun.

Forum yöneticisi sevgili Çağrı'nın şu ana kadar bulabildiği çözüm malesef bu. 1 haftadır üyeliğini en geç aktif ettiğim gerçek kişi 4 saat beklemişti, bazıları ise 5 dakika içinde onaylandı. Uzun süre bekletebileceğim yeni üyelerimiz için bu durum adına şimdiden özür diliyorum ve hepinize iyi forumlar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Metin Eser
:) Kaç kişi benim gibi 1 Nisan şakası beklentisiyle okudu :)
gönderen kilicmakina
herkeze merhaba arkadaşlar internette dolaşırken bu siteyi buldum ve çok beğendim herkeze hayırlı günler :D
gönderen mrloki
Herkese merhaba,

Keşke yazıyı üye olmadan önce okusaydım ama mrloki ismiyle kayıt olmuş bulunmaktayım artık :) Her zaman ilgi duyduğum uzay bilimleri hakkında daha çok şey öğrenmek için kayıt oldum açıkçası. Elime geçen faydalı bilgileri de sizlerle paylaşmak istiyorum. Herkese mutlu günler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Öner Kurukuz
mrloki yazdı:Herkese merhaba,

Keşke yazıyı üye olmadan önce okusaydım ama mrloki ismiyle kayıt olmuş bulunmaktayım artık :) Her zaman ilgi duyduğum uzay bilimleri hakkında daha çok şey öğrenmek için kayıt oldum açıkçası. Elime geçen faydalı bilgileri de sizlerle paylaşmak istiyorum. Herkese mutlu günler.
Profil bilgilerinden kullanıcı adını değiştirebilirsin.
gönderen Ruşen TIREN
Herkese merhaba,
üye olmadan önce okusam gerçek adımı yazardım, kusura bakmayın artık :)
Bot değilim 8)

+Edit: Nick değiştirme varmış. Düzelttim ismimi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Hosgeldiniz :)

Sedat
gönderen Hasan Olgun
Merhaba arkadaşlar ben Hasan 26 yaşında bursa da yaşıyan bir Makine Tasarımcısıyı.Bende aranıza yeni katıldım ve bundan sonra sürekli bir şekilde rahatsız edicem sizleri buna emin olabilirsiniz :) :D
мὗṩᾄẏἔᾗἷὄʛłὗ yazdı:Hımm Herkes Uzaya Meraklı Merak Edecegınıze Bıraz Bılgı toplasanız Merakınız Kalmaz Tam bır Uzay araştırmacısı Olursunuz tıpkı Benim gibi.
Avatarınızın içeriği bana forum kurallarını size hatırlatmam gerektiğini söylüyor. İncelemiş miydiniz?